Kraj čeká Podještědské derby s číslem 50

FC Slovan Liberec FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 27. kolo ne 7. 4. 2019, 15:30

V neděli od 15:30 hodin vypukne na stadionu U Nisy již kulaté 50. Podještědské derby mezi rivaly z Liberce a Jablonce. Prvoligová města dělí od sebe sotva 10 km, v prvoligové tabulce je to aktuálně devět bodů.

Dvě prvoligová krajská města spojuje tramvajová trať o jejíž financování vedou v současné době obě radnice žhavou diskuzi. Současně s tím ale právě v tuto dobu ožívá i největší rivalita obou fotbalových táborů. Na scénu se totiž řítí jubilejní 50. Podještědské derby.

Liberec přezimoval na sedmé příčce a v pauze řešil především chabou střeleckou produktivitu. V 19 podzimních zápasech totiž vstřelil pouhých 17 branek. Navíc tým pustil Kerbra do Limassolu a Ševčíka do pražské Slavie. Hostování skončilo Aaronsovi. Naopak na hostování z Edenu dorazil pod Ještěd chorvatský útočník Musa a střeleckou modlu nakonec Slovan našel v podobě exreprezentačního útočníka Kozáka. Ten prozatím splňuje očekávání, na jaře skóroval už ve čtyřech zápasech a táhne Liberec za vytyčenými cíli. „Všichni chceme hrát Evropu, je to atraktivní záležitost pro diváky. S naší hrou se tam dostat můžeme,“ říká kapitán Slovanu Breite. Liberečtí mohli ještě tento týden pomýšlet na postup do pohárů hned ze dvou soutěží, jenže ve středu prohráli ve čtvrtfinále poháru MOL Cup v Ostravě po prodloužení 1:2 a se soutěží se museli rozloučit. „Na náročný program v tomto týdnu se nemůžeme vymlouvat. Mrzí nás, že jsme v Ostravě prohráli, ale klíčová je pro nás teď liga. Čeká nás prestižní utkání s Jabloncem a musíme do toho dát vše,“ velí liberecký kapitán Breite.

Tabulka FORTUNA:LIGY je hodně našlapaná, velká tlačenice se čeká o první šestku, na kterou si brousí zuby hned několik týmů. Slovan je aktuálně osmý, ale na šestou Mladou Boleslav ztrácí pouhé dva body.

Trenér Zsolt Hornyák bude při nedělním Podještědském derby postrádat vytáhlého útočníka Libora Kozáka, jenž si musí odpykat trest za čtyři žluté karty. „Bohužel, je to jeden z lídrů našeho mužstva. Na hrotu dostane šanci Musa,“ prozrazuje kouč Slovanu. Jablonec musel v minulém kole ze stejného, tedy karetního důvodu, oželet služeb stopera Hovorky, který už ale bude na derby trenéru Radovi k dispozici.

Podzimnímu derby na jablonecké Střelnici chyběly branky, oba týmy si body rozdělily po bezgólové remíze. Jablonec byl i přes vytížení v Evropské lize blíže k vítězství, ale dovolil si luxus v podobě zahozené penalty Považancem čtvrt hodiny před koncem. Na stadionu U Nisy se ale našim barvám příliš nedaří, jedinou výhru vystřelil Jablonci před čtyřmi a půl lety útočník Doležal.

Utkání začíná v neděli 7. dubna od 15:30 hodin na stadionu U Nisy v Liberci

Rozhodčí: Houdek - Paták, Ratajová

Delegát: Liba, Ubias

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO FANOUŠKY JABLONCE

• sektor pro hostující fanoušky se na stadionu U Nisy otevře ve 14:00
  • vstupenky budou v prodeji na pokladně za západní tribunou za 100 korun
  • na stadion je přísně zakázáno vnášet jakoukoliv pyrotechniku!
  • po posledním vzájemném zápase na stadionu v Liberci nám v případě hrubého porušení návštěvního řádu a ligových předpisů hrozí uzavření Stadionu Střelnice pro domácí utkání! Případně vysoké finanční sankce
  • u vstupu do sektoru hostů budou prováděny důkladné kontroly a prohlídky, aby se do sektoru nedostalo nic zakázaného
  • do sektoru hostů bude zákaz vnášení batohů
  • na sportovních akcích je zákaz zakrývání a maskování obličeje