Kratochvíl: Na postup jsme měli, teď to mrzí

CFR 1907 Cluj FK Jablonec
2:0
Evropská konferenční liga UEFA, 6. kolo čt 9. 12. 2021, 18:45

Záložník Miloš Kratochvíl se v pozápasovém rozhovoru ohlíží za čtvrteční porážkou v rumunské Kluži, ale i za celkovým podzimním tažení pohárovou Evropou.

Miloši, byl si u jedné z našich větší šancí, ale gól z toho nebyl, proč?

Mrzí mě to. Ale vůbec jsem to nečekal, že se to tam ke mně odrazí. Hrál jsem to zbytečně z jedničky, měl jsem si to přebrat. Reagoval jsem asi zbytečně rychle. Mohlo to pak vypadat úplně jinak.

Po dobrém prvním poločase přišel z ničeho nic gól Kluže. Klasická šatňák.

Nám se to furt opakuje. Zase jsme dostali gól v pětačtyřicáté minutě. Z jednoho centru v poslední minutě dostaneme gól. Ten poločas nebyl z naší strany vůbec špatný. Ale tohle je furt dokola a sráží nás to.

Který zápas byl stěžejní pro to, aby se postup ze skupiny povedl?

Jednoznačně zápas doma s Randers. Vedli jsme doma 2:1 a dostali gól v poslední minutě z penalty.

Je vyřazení možné považovat jako promrhanou šanci?

Dá se to tak říct. Neodehráli jsme žádný zápas ve skupině vyloženě špatně a nepropadli jsme. Mohli jsme postoupit a měli jsme na to. Ani v Alkmaaru jsme neodehráli špatný zápas. Je to prostě škoda. Hrozně nás to teď mrzí. Musíme se soustředit na ty zbylé dva ligové zápasy, abychom alespoň nějak zachránili tu situaci, v které teď jsme.

Nevyhlížíš raději už zimní přestávku po tom náročném programu?

Ne to ne. Radši hrajete zápasy, než trénujete a běháte jako nás to čeká v zimní přípravě. Já rozhodně ještě nechci konec sezony. Chci hrát a chci se dostat pryč míst, kde jsme teď v lize. Chceme napravit to, kam jsme se sami dostali. První půlku sezony jsme nezvládli. Nechci úplně říkat, že herně. Nebylo to tak, jak bychom chtěli, tedy hlavně výsledkově. Takhle to ale ve fotbale někdy chodí. Někdy při nás stálo štěstí, třeba bylo remízové utkání a my jsme ho vyhráli, možná se nám to teď vrací. Bude těžké se z toho dostat.

Opět jsme inkasovali těsně okolo poločasu, tentokrát přímo před odchodem do kabin. Není to už k naštvání?

Už tomu nerozumíme. Děje se nám to často. Samozřejmě, že nám to trenér říká, snažíme se na to koncentrovat. Ale nevím, co se vždycky stane. Opakuje se nám a sráží nás to, ať chcete nebo ne. Víte, že nehrajete špatně a zase dostanete góla, je to už frustrující.

Co vám zápasy na Evropské scéně daly nejvíce?

Vždycky to je dobrá zkušenost. V lize se všichni znají a stále se potkávají. Pro to ten fotbal děláme, jasně že chcete hrát Ligu mistrů. Mně se Evropská konferenční liga líbí, pro české týmy a pro nás je dobrá soutěž. Posbíráte zkušenosti. Už před roky jsme nehráli špatně v Evropské lize, teď to bylo lepší a bylo na postup. Jsme vděční za to, že jsme se vůbec přes kvalifikaci dostali do skupiny.

Když se za celou tou naší pohárovou cestou podzimem ohlédneš. Co byl největší zážitek? Byl to zápas na Celticu?

Jednoznačně. Mě se pak ještě vybaví třeba ty dva góly Žilině, protože to byl strašně důležitý zápas pro klub. Ale to, co jsme zažili na Celtiku, to bylo něco. Sice jsme tam prohráli 0:3 a nějaké šance jsme tam také měli, ale tam to bylo nejvíc.