Rozhovor

Kratochvíl: Šanci máme stále docela velikou

Po zdravotních komplikacích se středopolař Miloš Kratochvíl vrátil do jablonecké sestavy a svým čtvrtým gólem v pohárové Evropě zajistil Jablonci bod s Alkmaarem za remízu 1:1.

Evropská konferenční liga UEFA - skupina D | 5.kolo

:

Branky JAB: 7. Kratochvíl

Branky ALK: 43. Evjen

Tvůj gól si přesně takhle zamýšlel?

Měl bych asi říct že jo, co (úsměv)? Já tam takhle na tu první tyč chodím vždycky a Krobis (Krob) to ví. Jestli mě hledal, to nevím. Ale trefil jsem to tak, jak jsem chtěl. Pro brankáře je to hodně nepříjemné. Za mě to byl hezký gól a ne gólmanova chyba.

Na evropské scéně se ti gólově poměrně daří.

Já jsem rád za každý gól. V Konferenční lize mám čtyři, ale v domácí lize je to zatím málo. Je hezké, že v Konferenční lize jsem nějaké góly dal, ale chci přidat v lize a pomoci týmu.

Bylo těžké vyrovnat se s tím, že Alkmaar většinu zápasu držel více balon?

Když vám balon nepůjčují, tak furt běháte bez něj. Přebíráte si hráče dopředu, dozadu do stran. Furt jenom bráníte. A pak když balon dostanete, tak je to hodně složité, protože všichni jsme dost zafunění. Pak s tím míčem něco dělat vepředu ve sprintu je složité. Něco si dovolit samozřejmě pak těžké není, ale je to dost i o psychice, někdo formu má, někdo ne. Musíme si přiznat, že Alkmaar kvalitu měl. Hrál dobře s balonem a bylo těžké jim ho vzít. Naši trávníkáři dnes asi udělali maximum, ale bylo to hodně měkké, skákalo to. Těžko se na tom běhalo, i to nám bralo síly. Ale bylo zajímavé, že i na tom dokázal hrát Alkmaar dobře kombinačně.

Byl velký problém, když musel už po čtvrthodině hry nuceně střídat krajní záložník Pleštil?

Přiznám se, že vůbec nevím, o co tam šlo. Vůbec jsem neregistroval, že tam ležel. Prý je v nemocnici na vyšetření, ale zatím nic moc nevíme. Byla to pro nás ztráta, přišel tam narychlo Malina (Malínský) a nastoupil tam do toho dobře. Je to škoda, když se musí takhle brzo střídat.

Po dnešních zápasech jsme klesli na třetí nepostupové místo. Jak vidíš vývoj v tabulce naší skupiny?

Je důležité, že jsme dneska neprohráli. Víme, že Dánové vyhráli. Známe cestu a víme, že budeme potřebovat vyhrát a Randers ztratit. Možná bude stačit i remíza, kdyby Dánové prohráli o nějaké góly. Určitě ale nemůžeme jet do Kluže s tím, že tam budeme hrát na remízu. Ještě když se vrátím zpět, je strašná škoda toho domácího zápasu s Randers, jak jsme tehdy inkasovali na 2:2 na konci. Šanci postoupit teď máme a myslím si, že docela velkou. Do Kluže určitě pojedeme s tím, že chceme postoupit.

Osobně si chyběl pro zdravotní komplikace v neděli na Slavii, teď v týdnu už byl tvůj zdravotní stav v pořádku?

Měl jsem tam menší zdravotní problém. Rozhodovali jsme se až ráno v den zápasu. Předtím jsem netrénoval a možná i proto jsem toho měl pak na konci měl plné zuby, musel jsem střídat a zase se mi to trochu ozvalo. Doufám, že do dalšího zápasu to bude dobré.