Rozhovor
červen

Krob: Vůbec jsme nezachytili druhý poločas

Především nad výkonem v druhém poločase se pozastavoval jablonecký obránce Jan Krob. Těžko jsme se do toho dostávali, pravil v pozápasovém rozhovoru.

Honzo, proč jsme se v derby nemohli dostat do tempa a ke své tradiční domácí hře?

První poločas to bylo trochu lepší, akorát jsme tam nevyřešili finálku. Do druhého poločasu jsme nastoupili hrozně a bylo jen otázkou času, kdy dostaneme gól. 15-20 minut jsme nevykopli balon a hned se to valilo na naší bránu. Druhý poločas jsme vůbec nezachytili. Když už se to zklidnilo, tak dostaneme takhle zbytečný gól. Takové zápasy se už musí dohrávat na 0:0, dostat tak zbytečný gól, je to k vzteku, když už nás Liberec dvacet minut tlačil a my to přežili.

Šancí jsme si ale moc nevytvořili.

Měli jsme tam nějaké tři čtyři nebezpečné centry, ale netlačíme se tolik do koncovky. Fotbal se rozhoduje ve vápnech a my jsme tam šli lehkovážně. Nikdo se tam nepral v tom vápně.

Jedinou vetší příležitost měl brzy po změně stran Jan Matoušek. Mohlo se tam utkání zlomit v náš prospěch?

To byla zrovna situace, kdy nás Liberec mačkal a najednou jsme je chtěli potrestat brejkem. Ten brejk vypadal hodně dobře, ale zakončení bylo slabší. Kdyby tam gól padnul, tak se třeba uvolníme. Ale my jsme vůbec nezachytili druhý poločas a těžko jsme se do toho dostávali.

Co znamená prohraný duel s Libercem pro vývoj v ligové tabulce?

Hraje se třicet kol a pak nadstavba. Máme před sebou ještě tři zápasy. Budeme z toho chtít udělat ještě co nejvíce bodů, a to třetí místo si vzít zpátky. Bude to těžké, protože to tam je našlapané. Ale věříme ve svoji sílu, jakkoliv musíme zvládnout zápas v Teplicích a pak následující domácí zápas.