Krob a Sýkora zažili premiérové góly za Jablonec

FK Jablonec 1.FC Slovácko
6:0
FORTUNA:LIGA, 3. kolo ne 28. 7. 2019, 16:30

Prvními góly v jabloneckém dresu se na vysoké šestibrankové výhře nad Slováckem podíleli naši nováčci v týmu - dvougólový Jan Sýkora a jednogólový Jan Krob.

Jan Krob: Doufám, že jsme se nevystříleli a nechali si něco na čtvrtek

Nastoupil si v průběhu zápasu a hned na to si dal gól. Jak si tu situaci viděl?

Jsem za to rád, že jsem to tam dotlačil. Dal jsem to tam hned z první, ale někdo to tečoval. Naštěstí se to po doraženém balonu podařilo. Zaplaťpánbůh, že to tam spadlo.

Jako levý obránce hraješ hodně útočně, ale teď si se objevil až v těsné blízkosti brankáře.

Předtím jsme si to prohazovali a taky jsem to podporoval. Volal jsem na Matyho (Matouška), ať mi to tam dá a jsem rád, že mě tam našel a přidal důležitý gól na 2:0.

Přišel si z Teplic a si neprodělal celou přípravu. Ještě stále doháníš tréninkové manko?

Na začátku přípravy jsem se necítil ideálně, ale teď už jsem stoprocentně připravenej a tréninkové manko jsem dohnal. Je nás tady hodně, takže se to prostřídá a šanci dostaneme všichni.

Asi jste těžko čekali tak vysoké vítězství.

Sice to vítězství je vysoké, ale tak jednoznačné to nebylo a kdo ten zápas viděl, tak soupeř nebyl špatnej. Dali jsme rychlý gól, ale po něm jsme se trošku zatáhli. Pak nás jednou podržel Vlasta Hrubý a ještě měli hosté břevno. Začátek druhé půle byl vyrovnanej, ale asi rozhodl druhý gól. Oni to otevřeli, ale my jsme měli smrtící brejky a všechno nám tam spadlo. Doufejme, že jsme se nevystříleli a nechali jsme si něco na čtvrtek, protože nás čeká důležitý zápas a ten chceme zvládnout.

Z tvého příchodu má asi paradoxně největší radost Honza Sýkora, kterého to z místa obránce očividně táhne dopředu. Dokážeš si s ním představit spolupráci na levé straně?

Tak to je otázka pro trenéra, ale určitě jo. S Honzou se známe. Jeho to táhne dopředu a dneska to potvrdil. Pár gólů už dal a uvidíme, jak to bude dál.

Jan Sýkora: Vysoké vítězství těší, od zítřka se už budeme připravovat na pohárový zápas

Máte za sebou náročný týden. Jak těžké to pro vás dneska bylo?

Než jsme dali druhého góla, tak to pro nás těžkej zápas byl. I když jsme na míči byli chvilkami nervózní, tak jsme hráli zodpovědně dozadu. Po prvním gólu nám to moc nešlo, ale do půle jsme udrželi jednobrankové vedení. Ve druhé půli jsme dali druhý gól, oni to otevřeli a cesta k dalším brankám byla lehčí.

Ovlivnil váš dnešní výkon dlouhé cestování do Arménie a zpět?

Ne, ne. Nad tím člověk nesmí vůbec přemýšlet. Sice se ta cesta extra nepovedla, ale nepadlo o tom ani slovo a myslím si, že tohle žádnou roli dneska nehrálo.

Do příchodu Kroba si se přesunul na místo levého záložníka a dal dva góly. Cítíš se lépe v obraně nebo v záloze?

Já jsem rád, že jsem na hřišti a mně je jedno, kde hraju. Furt je to jenom fotbal.

A co ty góly?

Jsem za ně rád a doufám, že v tom budu pokračovat. Dostal jsem tam dvě skvělé přihrávky od Matyho (Matouška) a Chrama (Chramosty), takže jim patří velký dík.

Myslíš si, že zákrok brankáře Hrubého byl klíčový pro průběh?

Nevím, jestli klíčovej, ale určitě nás Vlasta podržel. Nebylo to poprvé, takže doufám, že to bude pokračovat dál.

Dát šest gólů je hodně dobré.

Určitě, ale já bych to nějak nepřeceňoval. Po vstřeleném gólu to pak až do poločasu z naší strany nebylo dobré a ani nástup do druhé půle nebyl nic extra. Ale pak jsme dali druhého a třetího góla, oni to víc otevřeli a my jsme toho dokázali využít. Teď se hlavně musíme dobře připravit na čtvrtek.

Je vysoké vítězství vzpruhou před čtvrtečním pohárovým zápasem?

Já myslím že jo.

Už přemýšlíte, jak vyzrát na mužstvo z Jerevanu?

My jsme se hlavně soustředili na dnešní zápas a na pohárového soupeře se začneme připravovat až od zítřka. Ve čtvrtek chceme postoupit!