Kvalitní utkání i díky soupeři, hodnotil Rada

FK Jablonec FC Astana
Evropská liga UEFA, 3. kolo čt 25. 10. 2018, 21:00

Trenéři Astany a Jablonce Grigori Babayan a Petr Rada hodnotili vzájemné utkání, které skončilo na jablonecké Střelnici remízou 1:1. Co řekli na svých tiskových konferencích?

Kouč Astany Grigori Babayan nakonec bod z jablonecké Střelnice bral. „Prvních dvacet minut jsme nemohli hrát svou hru a Jablonec šel do vedení. Pak už jsme měli hru pod kontrolou. Oba týmy měly šance. Remízový výsledek je podle mého zasloužený pro oba mančafty,“ hodnotil zápas kouč Astany, kterému scházelo v Jablonci několik hráčů. „Měli jsme tu dvacet hráčů, každý je nahraditelný. Všichni, kteří se dnes dostali do hry, splnili svůj úkol. Hrát na takovém terénu bylo těžké, ale hráči to zvládli. Bodu si z Jablonce ceníme,“ zakončil svůj pohled na zápas kouč Babayan.

Jak hodnotil remízové utkání jablonecký lodivod Petr Rada? „Z mého pohledu to mělo velmi vysokou kvalitu i díky kvalitnímu soupeři. Astana potvrdila to, co jsme viděli v předchozích jejich zápasech. Chtěli jsme do toho zápasu vstoupit jinak než s Kyjevem, to se nám povedlo, šli jsme rychle do vedení. Jenže jsme pak dostali zbytečnou vyrovnávací branku. Soupeř se dostal zpátky do zápasu. Jinak jsme to odehráli kvalitně, až na jednu šanci. Měli jsme hodně situací, kdy jsme udrželi balon hodně nahoře a chtěli jsme hrát hodně vysoko,“ řekl k průběhu první půle náš trenér.

„V druhém poločase do nějaké 70. minuty jsme byli lepší, soupeř hrál na brejkové situace. Jak se ale Astana dostala k míči, měla rychlý přechod do útoku. Do nějaké vyložené šance se naštěstí nedostala. Celkově jsme odehráli další velmi kvalitní utkání. Bohužel se nám nepodařilo zvítězit. Za výkon, nasazení, přístup i fotbalovost musím hráčům poděkovat. Musíme uznat i kvalitu soupeře. Je to hodně zkušený tým, má spoustu cizinců. My jako nováčci jsme ale zatím obstáli a byli všem třem týmům ve skupině více než vyrovnaným soupeřem. Všechny týmy ve skupině jsou herní a kombinační. Astana si pomáhá dlouhými míči na útočníka. I do Astany pojedeme s cílem uspět a bodovat, stejně jako v předcházejících utkáních,“ plánuje dál jablonecký kouč Rada.