Ligový restart: V pátek předehrávka s Brnem

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
FORTUNA:LIGA, 7. kolo pá 6. 11. 2020, 18:00

Po měsíční pauze dostala FORTUNA:LIGA opět zelenou a fotbalisté tak jdou znovu do ligových bojů! Víkendový program 7. ligového kola odstartuje za asistence televizních kamer ČT Sport předehrávkou ze Střelnice mezi naším Jabloncem a Brnem.

Ligoví fotbalisté se kvůli přerušení profesionálního sportu připravovali kvůli vládním nařízením ve zvláštním režimu. Nyní skoro přesně po měsíční pauze opět vyběhnout na ligové trávníky, bohužel nadále bez fanoušků v ochozech.

Po restartu soutěže přivítá Radův Jablonec na Střelnici jednoho z nováčků, brněnskou Zbrojovku. Tým z moravské metropole se po dvouleté pauze vrátil mezi tuzemskou elitu v nejvyšší soutěži, jenže tam zatím hodně strádá. Po šesti odehraných zápasech a dočasném zastavení soutěže se Jihomoravané nachází na posledním místě ligové tabulku se ziskem jediného bodu za domácí bezbrankovou remízu s Bohemians. „Není náhoda, že se naše výkony opakují, schází nám kvalita,“ hlesl tehdy brněnský lodivod Machálek. Vedení klubu však trenéra i po sérii neuspokojivých výsledků podrželo. Navíc funkcionáři Zbrojovky nezaháleli a kouči přivedli v rozehrané soutěži další posily v podobě obránce Gajiče a ostravského záložníka Reitera. Brněnské trenéry ještě na začátku října hodně limitoval i neuspokojivý zdravotní stav hráčů, k tomu se následně přidaly i problémy s koronavirem. „Během přestávky se nám do procesu vrátili někteří marodi, jenže další zase ulehli. Šest lidí nám zase vypadlo, je to nekončící problém, ale musíme se s tím dokázat vypořádat. Jdeme do boje,“ zdůraznil brněnský kouč před pátečním zápasem na jablonecké Střelnici.

Také hráči Jablonce se během přerušené soutěže snažili zůstat v kondici. „Delší pauza byla i pro nás hodně deprimující, co se týče psychiky, ale hlavně i ekonomiky pro fotbal. Sice to bude bez lidí, ale konečně můžeme hrát. Uvidíme jak na tom budeme herně po té měsíční pauze. První kola teď budou asi hlavně o vůli a morálce. Naposledy jsme sice prohráli na Spartě, ale za výkon jsme se stydět nemuseli, byl tam vidět určitý nárůst. Ale už se těšíme, zaplaťpánbůh, že to vláda povolila,“ neskrývá radost kouč Rada. Jak jablonecký lodivod vidí našeho pátečního soupeře z Brna? „Mohli bychom říct, že Brno je dole, ale v mančaftu má zkušené hráče. Udělali Moravce, jsou tam Dreksa, Vaněk, Štepanovský, oni nemají špatný tým. Začátek jim nevyšel, ale některé zápasy odehráli dobré. Mrzí je asi hlavně domácí zápasy, ve kterých prohráli s Karvinou a Olomoucí. Viděl jsem některé jejich zápasy a že by byli vyloženě v útlumu, to ne,“ říká na adresu Zbrojovky trenér Jablonce.

Páteční zápas na jablonecké Střelnici bude už 47. vzájemným duelem týmů Jablonce a Brna. Lepší bilanci z těchto soubojů mají Severočeši, kteří vyhráli 23 zápasů, 17x se z výhry těšili Moravané a v šesti případech se body dělily po remízovém výsledku.

Utkání začíná v pátek 6. listopadu od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Berka - Hájek, Flimmel

Delegát: Kureš, Hubička