prosinec

Ligu zakončíme v pátek v Mladé Boleslavi

Poslední letošní herní test absolvuje náš Jablonec už v páteční ligové předehrávce v nedaleké Mladé Boleslavi. Souboj tabulkových sousedů z první šestky startuje v městě automobilů úderem osmnácté hodiny.

FORTUNA:LIGA | 20.kolo

:

Branky MBA: 20. Pavel Bucha, 71. Muris Mešanovič

Branky JAB: 9. Martin Doležal, 17. Martin Doležal, 37. Vladimir Jovovič

Do konce kalendářního roku zbývá odehrát poslední kolo FORTUNA:LIGY. Tuzemská nejvyšší soutěž bude mít přes zimní pauzu odehrané už dvě třetiny základní části. Poslední očekávaný duel sehraje Radův tým na půdě čtvrté Mladé Boleslavi, s kterou má Jablonec stejný bodový zisk 32 bodů.

Mladoboleslavští si v průběhu podzimu vybudovali na svém stadionu domácí tvrz, z desíti odehraných zápasů ztratili body jen v jednom případě - po výpadku s Libercem (1:3). Zajímavostí určitě je, že většina domácích výher se rodila poté, co tým trenéra Webera prohrál a zápas dokázal otočit ve svůj prospěch. To na hřišti soupeřů už Středočeši zůstávají za očekáváním, u protivníků totiž urvali jen pět plusových bodů.

Tým našeho soupeře se spoléhá na branky úderné trojky. Už tradičně produktivního střelce Komličenka s letos deseti vstřelenými góly, doplňuje středopolař Budinský s osmi trefami, jen o jeden gól méně zaznamenal další snajpr Mešanovič. Právě na něj bude zřejmě v páteční předehrávce kouč Weber nejvíce spoléhat, protože v posledním kole byl na Spartě vyloučen nejlepší střelec týmu Komličenko a do zápasu ho nepustí disciplinární trest. Mladoboleslavští funkcionáři v tomto dotáhli jednání a proměnili hostování v přestup u brankáře Stejskala i ruského obránce Tatajeva.

Náš Jablonec po nečekané domácí porážce s Budějovicemi zakončuje rok dvěma zápasy na hřišti soupeřů. O posledním víkendu dokázali Severočeši vyválčit všechny tři body na hřišti Opavy premiérovým ligovým gólem mladého Pleštila. Teď čeká Radův tým neméně důležitý souboj s přímým sousedem v ligové tabulce. Boleslav je kvalitní tým a nepříjemný soupeř, hlavně doma. Domácí prostředí je pro ně stěžejní, získali tam většinu bodů. Půjde o zápas dvou vyrovnaných týmů, uvidíme, jak to bude vypadat. Bude to o to těžší, že už je cítit, že je konec sezony. Vidíme to na počasí i terénech. Jde o to, abychom se ještě koncentrovali na ten poslední zápas, vymáčkli ze sebe takové poslední nabuzení. Vážíme si toho, že jsme minule vyhráli v Opavě, teď hrajeme podruhé za sebou venku. Chceme se rozloučit s podzimem důstojně a pokusit se přivézt nějaký ten bod. Samozřejmě Komličenko je nepříjemný hráč, nechci říkat, že jeho absence není pro Boleslav ztráta, ale mají adekvátní náhrady. Karty k fotbalu prostě patří," říká před pátečním zápasem trenér Petr Rada.

Jablonečtí fotbalisté věří, že je k vypjatému duelu přijedou do města automobilů podpořit fanoušci, tak abychom i v tolik omílaný den pátek třináctého dokázali bodovat.

Statistiky vzájemných zápasů mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví vyznívají mírně ve prospěch Středočechů. Ti se z doposud odehraných 31 duelů radovali 12x, 11x se zrodila remíza 8x byl spokojenější Jablonec. Jak dopadne ligový duel s pořadovým číslem 32?

Utkání začíná v pátek 13. prosince od 18 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi

Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný

Delegát: Dofek, Tandler