Lischkovi připravil první ligový gól Trávník

FK Dukla Praha FK Jablonec
HET liga, 18. kolo pá 23. 2. 2018, 18:00

Naše hráče na Jusisce nerozhodily ani dvě nechtěné pauzy zaviněné výpadky osvětlení. Po změně stran přišla rozhodující gólová akce, když rohový kop Michala Trávníka proměnil v první ligovou branku David Lischka. Postřehy obou hráčů, kteří stáli u jejího zrodu přinášíme v pozápasových rozhovorech.

David Lischka prožíval na Dukle úžasné pocity

Ve svém druhém utkání za Jablonec přišel tvůj první ligový gól. Jak sis to užil?

Jsou to úžasné pocity. Jediný a navíc vítězný gól, no co vám budu říkat. Prožívám neskutečnou euforii. Vyhrálo se, je to super!

Tvoje první ligová branka padla hlavičkou po rohovém kopu, po dobrém náběhu.

Tráva tam dal fantastický balon z toho rohu a já si tam našel mezeru. Moc složité jsem to neměl, spíš to bylo o tom, že to Tráva fakt dobře kopl.

Byla to vaše secvičená akce?

Neřekl bych přímo nacvičená, ale máme určené pozice, kam máme chodit. Tráva to poslal do té díry a já tam byl.

Bude tě něco první ligový gól stát?

V kabině to budu mít asi za ten první gól drahé. Přesto jsem za něj strašně moc rád.

Utkání provázely výpadky umělého osvětlení. Jak jste to v tom chladném počasí snášeli?

Je to nepříjemné, ale pro obě strany. Po třinácti minutách jsme museli jít znovu do kabin, vůbec v tu chvíli netušíte, jestli se dál bude hrát, můžou vám ztuhnout svaly. Ale je to pro obě strany stejné. Jsme rádi, že jsme to i tak dotáhli do vítězného konce.

Jak jste vyplňovali ty nechtěné pauzy?

Udržovali jsme se. Říkali jsme si, že jak se dostaneme znovu na hřiště, rozhýbeme se a vlítneme na ně.

Jaké jste měli pokyny do druhé půle, v které jsme měli navrch?

Chtěli jsme hrát dál nahoře, nezalejzat a být pořád aktivní. Věřili jsme, že z toho může být rozhodující gól.

V druhém jarním zápase druhá výhra, asi musíte být se startem jara spojeni.

Jdeme zápas od zápasu. Chceme vyhrát každý zápas. Ale uvidíme, kde budeme na konci. Celkově spokojeni ale ještě nejsme, v tabulce chceme být výš.

Trenér Rada dnes odkoučoval třístý ligový zápas. Jak se vám s takovým matadorem spolupracuje?

Je impulsivní, někdy až trochu moc. Sem tam občas zařve i na mě, ale ono je to někdy potřeba. Myslím si že i on bude spokojen, máme dva zápasy a dvě výhry, co víc si přát.

Byl kouč naštvaný i kvůli těm nechtěným pauzám kvůli závadám na osvětlení?

To víte že byl. Byli jsme naštvaní i my. Ale on zuřil o dost víc.

Myslíš teď na nominaci do reprezentačního výběru do 21let?

Tak doufám a věřím vždycky. Je to ale na trenérovi, budu dál se soustředit na sebe a své výkony a snad to přijde.

Duklu jsme brzy napadali, řekl Michal Trávník

Po tvém rohovém kopu přišla jediná branka zápasu.

Vždyť jsem tam taky od toho, abych nějakou tu produktivitu také měl. Buď asistenci nebo góly. Jsem rád, že se to dneska povedlo. Ale pořád to nejsou velká čísla, chtěl bych samozřejmě víc.

Především díky čemu jsme dnes Duklu dokázali na jejím hřišti porazit?

Byli jsme na ně dobře nachystaní. Napadali jsme je hned od gólmana a oni měli problém s rozehrávkou. To hřiště jim na tu kombinaci moc nesvědčilo, bylo to zmrzlé a tvrdé. Nám to vyhovovalo, napadali jsme je, sbírali míče a mohli jsme hrát.

Měli jste v hlavách, že se vám na Julisce dlouhodobě nedaří?

Měli, ale nevím přesně jestli jsme tu vůbec někdy bodovali.

Šest let jsme tu nevyhráli.

No to je hezký. Bylo na čase už to zlomit. Jsme rádi, že to přišlo konečně dneska.

Jak jste trávili pauzy zaviněné výpadkem umělého osvětlení?

Procházeli jsme se a pobývali v kabině, nebylo to vůbec příjemné. Vstup nám pak ale celkem vyšel a hráli jsme dobře.

S šesti body na začátku jara musíte být spokojeni.

Samozřejmě. Je to asi nejvíc co jsme mohli získat (smích). Né, je to opravdu ideální.

Dnes jsme měli v kádru hned dva jubilanty. Trenér Rada odkoučoval třísté ligové utkání a kapitán Hübschman si přispal rovný dvoustý start.

Všechno to jsou hezká čísla. Škoda, že třeba Tomáš (Hübschman) nedal ještě gól, měl tam jednu střelu, která tam mohla mířit. Na ten první ligovej si teda ještě počká (úsměv).

V týdnu před zápasem se o tebe zajímala pražská Slavia, vnímal si její zájem?

Popravdě ani jsem to moc nevnímal. Věděl jsem to až na poslední chvíli. Něco jsem si samozřejmě přečetl v médiích, ale nějak jsem to neřešil. Počítal jsem s tím, že jedeme na Duklu a v hlavě jsem to ani nějak neměl.

Lákal by tě přestup, ať už v tuzemsku nebo v zahraničí?

Každého láká zahraničí, to je samozřejmé. Uvidíme, jak dopadne tato sezona a v létě se uvidí.