Aktualita
19
červenec
2021

Los třetího předkola Evropské ligy UEFA!


V pondělí 19. července se v Nyonu losovaly předkola evropských klubových soutěží UEFA. Jablonec zná dvojici týmů, ze které vzejde náš soupeř pro třetí předkolo Evropské ligy UEFA.

FK Jablonec se utká s poraženým týmem z 2. předkola Ligy mistrů UEFA z dvojice Celtic FC / FC Midtjylland. Začínat bude FK Jablonec na domácím stadionu. Hrací dny třetího předkola Evropské ligy UEFA 5. srpna 2021 (první zápas) a 12. srpna 2021 (odvetný zápas). Čas výkopu zápasů bude upřesněn.

"Je to pořád dokola. Los je los, ale ukáže se to na hřišti. Viděli jsme v minulých letech, že minimálně jednou jsme byli favorité a nezvládli jsme to. Teď jako favorit nebudeme. Soupeře si těžko vybírat v téhle fázi. Ale s losem jsem tak nějak plus minus spokojenější, že nám přišla tato dvojice Celtic nebo Midtjylland. Na stadionu Celticu jsem osobně hrál a když byl stadion plný a nastupuješ na hřiště, tak to bylo hodně elektrizující. Tam je hodně znát, jestli tam jsou lidi nebo během covid ne," říká k losu kapitán týmu Tomáš Hübschman, který by si osobně více přál právě skotského soupeře. "Midtjylland je takový vědecký fotbal, hodně sází na statistiky a data hráčů. Jdou nějakou svoji cestou, mají kvalitu a dostávají se pravidelně do pohárů," dodává Hübschman na adresu druhého z dvojice, kterého Jablonec může potkat. 

"Obě dvojice byly zvučné a silné. Celtic je silný tým, má tradici a pokud bude plný stadion, bude to hodně těžké. Midtjylland vyřadil Slavii, dánský fotbal má teď zvuk a boom po evropském šampionátu. Stejně tak týmy z druhé dvojice, co nám hrozila. Galatasaray i PSV jsou kvalitní velkokluby. Je to kvalifikace Evropské ligy UEFA, ale teď je pro mě podstatné první ligové kolo proti Baníku. Na Evropu je teď ještě čas, ale musíme se na to dobře připravit" říká k losu trenér Petr Rada.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.