Aktualita
1
duben
2015

Luboš Šrejma dnes slaví 73. narozeniny


Jedna z významných postav jabloneckého fotbalu Luboš Šrejma slaví 1. dubna své 73. narozeniny. Celý klub přeje Lubošovi všechno nejlepší!

Luboš Šrejma se narodil 1. dubna 1942 v Městci Králové na Poděbradsku. Tam také začal hrát fotbal a působil v místním týmu v žákovských a dorosteneckých letech, vojnu prožil v RH Hradec Králové. V roce 1963 přestoupil do prvoligového klubu Bohemians Praha, kde hrával dva roky. 

Z Bohemians přestoupil do Pardubic, aby se v roce 1966 objevil v Jablonci nad Nisou. Zde se oženil, zabydlel a zůstal Jablonečanem natrvalo. Až do roku 1974 kopal druhou ligu, poté si dva roky zahrál i ligu první, když našemu tehdejšímu celku dělal kapitána. Na podzim roku 1976 již spolu s Jaroslavem Dočkalem působil u mužstva jako jeho asistent.

V té době jsme sestoupili do 2. celostátní ligy a úkolem Dočkala a Šrejmy byl návrat do první ligy. To se nepodařilo, naši skončili za Prešovem a Banskou Bystricí. Poté byl Šrejma do roku 1982 asistentem trenérů Chobota a Musila. V roce 1984 až 1986 pracoval jako sekretář jablonecké kopané. Poté pracoval jako technik v Nise Proseč. 

V roce 1991 byl zvolen prezidentem fotbalového klubu Miroslav Pelta, po jeho oslovení se stal opět sekretářem fotbalového klubu. V roce 1994 se dočkal postupu do 1. ligy, v roce 1997 historického postupu do poháru UEFA. Od roku 2000 vládne nově zbudovanému mládežnickému fotbalovému areálu ve Mšeně. Zde tráví nejvíce času správou dvou hřišť, které dává sportovní vyžití desítkám žákovských talentů FK Jablonec.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.