Lvíčata drží naději na postup na EURO

Druhé kvalifikační utkání v této reprezentační přestávce národní tým do 21 let také zvládl. Na půdě Moldavska zvítězil jako před dvěma lety 3:1. Ondřej Mihálik odehrál celé utkání.

Nevyzpytatelný soupeř českého týmu se dostal do vedení ze své první větší šance. Domácí se protlačili zleva pokutovým územím před branku a A. Macritchii zblízka skóroval - 1:0 pro domácí. Provod napřáhl z rohu pokutového území a míč zapadl do sítě u vzdálenější tyče - 1:1! Až do přestávky se hrál urputný fotbal s bojem o každý míč, ale bez brankových šancí.

Po změně stran chybělo po rohu Knejzlíka Provodovi pár desítek centimetrů, aby míč usměrnil na branku. Za tři minuty se posusil o střelu Boiciuc, branku minul, stejně jako Tibuleac o minutu později. V 59. minutě po centru Řezáče uzavíral u zadní tyče Provod, brankář vytáhl s námahou na roh. Po něm hlavičkoval Bačo a dal ve svém druhém startu první gól - 1:2! V 66. minutě se míč dostal za obranu a Damascan z dvanácti metrů obstřelil brankáře, ale trefil levou tyč... O pět minut později dostal Knejzlík přihrávku z rozehraného přímého kopu a prudkou ranou po zemi prostřelil vše před sebou, i on dal svůj první gól v jednadvacítce - 1:3! V 81. minutě byl faulován v pokutovém území Provod, míč si vzal Ondřej Mihálik, ale brankář jeho střelu z pokutového kopu po zemi k tyči chytil.

"Zápas se velmi podobal tomu před dvěma léty v Orhei, jak průběhem, tak i výsledkem. Zaujalo, že dnes oba týmy využily hned svoji první střeleckou příležitost ke skórování. Pak to byl tvrdý boj, nám se podařilo jít do vedení, ale za velmi důležitý moment považuji situaci, kdy domácí mohli vyrovnat, trefili tyč a my potom zvýšili na dvoubrankové vedení. Pro nás je velmi důležité, že si vezeme tři body. Po remíze Chorvatů s Řeky jsme potřebovali vyhrát a snížit jejich náskok. To se povedlo, mužstvo v Moldavsku ukázalo, že má vnitřní sílu," hodnotí důležité vítězství trenér české reprezentace Vítězslav Lavička.

Moldavsko – Česká republika 1:3 (1:1)

Branky: 10. A. Macritchii - 15. Provod, 60. Bačo, 71. Knejzlík.
Rozhodčí: Robert Hennessy - Emmet Dynan, Mark Gavin (všichni Irsko). ŽK: 18. A. Macritchii - 86. Knejzlík. Diváci: 1000.

ČR: Staněk - Řezáč, Bačo, Král, Knejzlík - Mihálik, Trubač (57. Vaníček), Kulhánek, Sáček, Provod (89. Ladra) - Zajíc (70. Takács). Trenér: Vítězslav Lavička.