září

Martin Nešpor novou posilou Jablonce!

Posila last minute přichází do Jablonce! V den uzavření soupisky pro základní skupinu Evropské konferenční ligy UEFA přichází zkušený útočník Martin Nešpor, který na Střelnici podepsal roční kontrakt.

Martin Nešpor je odchovancem pražských Bohemians 1905. Přes angažmá v Mladé Boleslavi si vystřílel přestup do pražské Sparty, kde se ale i vinou zranění příliš neprosadil. Následovaly štace v polských klubech Gliwice a Zaglebie Lubin, krátce hostoval také v albánském Skënderbeu. V roce 2018 se vrátil na české trávníky a zakotvil v kádru Sigmy Olomouc. Právě z Hané nyní 31letý útočník přestupuje k nám na sever Čech.

"Přestup byl hrozně narychlo. Absolvoval jsem dneska dopolední trénink v Olomouci a po tréninku okolo oběda mi volal manažer, že je možnost jít do Jablonce, tak jestli bych tomu byl nakloněn. Říkám, že ano. Jablonec pořád beru jako klub, co hraje každý rok o nejvyšší příčky a bojuje o evropské poháry. Takže jednoznačně mě to láká, je to pro mě výzva a těším se na to," říká k přestupu do Jablonce Martin Nešpor, který bude v našem klubu nosit dres s číslem 26.

183 cm vysoký útočník má na svém kontě 168 ligových startů, v kterých vsítil 37 branek. A další branky bude moct přidat nejen v tuzemské nejvyšší soutěži, ale také v Evropské konferenční lize UEFA. "Na evropský fotbal se těším. Je to srovnání klubů, jak na tom jsme v Čechách. Pro hráče to je vždycky dvojnásobná motivace, když se hraje na velkých a plných stadionech v zahraničí. Je to i srovnání pro hráče, jak na tom jsou. Těším se na to a doufám, že uděláme dobrý výsledek a umístíme se na dobrém místě v tabulce," říká k účasti v Evropské konferenční lize UEFA Martin Nešpor.

"Musím poděkovat Jablonci za důvěru, tak mému agentovi Jirkovi Müllerovi. V týmu znám třeba Vaška Pilaře, ten mluvil o Jablonci vždycky moc hezky, o kabině, vedení, realizačním týmu. Všechno hrozně pozitivní a jsem moc rád, že to vyšlo. Ani jsem se moc nerozmýšlel, málem jsem to ani neprobral s manželkou (směje se)," dodává zkušený útočník, který se již v pondělí bude hlásit na Střelnici.

Profil Martina Nešpora

Datum narození: 5. 6. 1990
Věk: 31 let
Post: útočník