Aktualita
2
září
2021

Martin Nešpor novou posilou Jablonce!


Posila last minute přichází do Jablonce! V den uzavření soupisky pro základní skupinu Evropské konferenční ligy UEFA přichází zkušený útočník Martin Nešpor, který na Střelnici podepsal roční kontrakt.

Martin Nešpor je odchovancem pražských Bohemians 1905. Přes angažmá v Mladé Boleslavi si vystřílel přestup do pražské Sparty, kde se ale i vinou zranění příliš neprosadil. Následovaly štace v polských klubech Gliwice a Zaglebie Lubin, krátce hostoval také v albánském Skënderbeu. V roce 2018 se vrátil na české trávníky a zakotvil v kádru Sigmy Olomouc. Právě z Hané nyní 31letý útočník přestupuje k nám na sever Čech.

"Přestup byl hrozně narychlo. Absolvoval jsem dneska dopolední trénink v Olomouci a po tréninku okolo oběda mi volal manažer, že je možnost jít do Jablonce, tak jestli bych tomu byl nakloněn. Říkám, že ano. Jablonec pořád beru jako klub, co hraje každý rok o nejvyšší příčky a bojuje o evropské poháry. Takže jednoznačně mě to láká, je to pro mě výzva a těším se na to," říká k přestupu do Jablonce Martin Nešpor, který bude v našem klubu nosit dres s číslem 26.

183 cm vysoký útočník má na svém kontě 168 ligových startů, v kterých vsítil 37 branek. A další branky bude moct přidat nejen v tuzemské nejvyšší soutěži, ale také v Evropské konferenční lize UEFA. "Na evropský fotbal se těším. Je to srovnání klubů, jak na tom jsme v Čechách. Pro hráče to je vždycky dvojnásobná motivace, když se hraje na velkých a plných stadionech v zahraničí. Je to i srovnání pro hráče, jak na tom jsou. Těším se na to a doufám, že uděláme dobrý výsledek a umístíme se na dobrém místě v tabulce," říká k účasti v Evropské konferenční lize UEFA Martin Nešpor. 

"Musím poděkovat Jablonci za důvěru, tak mému agentovi Jirkovi Müllerovi. V týmu znám třeba Vaška Pilaře, ten mluvil o Jablonci vždycky moc hezky, o kabině, vedení, realizačním týmu. Všechno hrozně pozitivní a jsem moc rád, že to vyšlo. Ani jsem se moc nerozmýšlel, málem jsem to ani neprobral s manželkou (směje se)," dodává zkušený útočník, který se již v pondělí bude hlásit na Střelnici.  

Profil Martina Nešpora

Datum narození: 5. 6. 1990
Věk: 31 let
Post: útočník
Váha: 73 kg
Výška: 183 cm
Starty/góly/asistence v první lize: 168/37/8
Starty a góly v reprezentaci: U20 (1/0), U21 (2/0)

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.