Martinec: Podmínky na trénování máme ideální

Stoper Jakub Martinec spolu se svými spoluhráči maká na tom, aby byl Jablonec opět na takových příčkách, kde se pohyboval poslední čtyři sezóny. Šikovný stoper si pochvaluje podmínky na soustředění v Itálii a mluví také o nováčcích v týmu.

Jakube, máme za sebou první fázi přípravy, která byla hodně zaměřená na kondici. Teď už se pilují herní věci na soustředění v Itálii, tak jak to podle tebe probíhá a jak jsme na tom?

Teď už máme konečně herní vytížení. Cesta na soustředění byla docela dlouhá, takže po příjezdu v pátek bylo takové vyklusání, protažení a vyklepali jsme nohy. V sobotu už jsme měli dva tréninky na hřišti, je to více zaměřené na hru, hrajeme třeba 4 na 4, 5 na 5 a tak. Všechno je už s balonem, nejsou to tréninky bez míče, co jsme měli v Jablonci.

Na začátku přípravy jste balon moc neviděli, je to tak?

Bylo to hodně náročný. Měli jsme dopoledne třeba posilovnu a odpoledne se běhání i v terénu. Takže když to tak vezmu, za těch prvních 14 dnů jsme viděli balon tak třikrát nebo čtyřikrát. Ale beru to tak, jak to je. Začátek přípravy je vždycky náročný ve všech týmech a je to potřeba. Ale jsem rád, že už to máme za sebou. Teď se můžeme soustředit na herní věci. V Jablonci jsme před přípravnými zápasy měli vždy běhání a po nich taky. Teď už je to jiné, ale tréninků je pořád hodně.

Poprvé jsme na soustředění v Itálii, jsme na místě, kde se připravovala česká reprezentace před mistrovstvím Evropy. Máme tu k dispozici vše, co potřebujeme?

Hřiště je tady hodně kvalitní, na to si určitě nemůžeme stěžovat. Pořád je v perfektním stavu, pořád posekané, míč jezdí dobře a není to tvrdý, neodskakuje balon. Takže velká spokojenost.

Na letní soustředění jsme jezdili do Rakouska, kde byly teploty často i okolo 30 stupňů. Tady jsou teploty mírnější, zhruba okolo 22 stupňů. Je to lepší na trénink?

To určitě lepší je. Jsme tady také ve vyšší nadmořské výšce, než jezdili kluci dřív. Teploty jsou mírnější, ale teplo je. Jsou tu příjemné podmínky a vyhovuje nám to. Jenom jednou nám dopoledne pršelo, jinak je hezky.

Jak podle tebe zapadli noví hráči do týmu?

Máme za sebou dva týdny a všechno je v klidu. S Malinou (Tomáš Malínský) se znám dlouho, Tondu Vaníčka taky, protože jsme stejné ročníky a známe se z mládežnických kategorií. A Surza (Michal Surzyn) taky v pohodě, je to super kluk. Myslím si, že všichni v pohodě zapadli a v Jablonci je celkově super parta, takže každý, kdo přijde, je tady dobře přivítán. V týmu je pořád pohodová atmosféra.

Generálku před soutěžními zápasy odehrajeme s Dynamem Moskva, což je určitě kvalitní soupeř na závěrečný herní test.

Určitě nám to ukáže, v jaké jsme fázi a jak na tom jsme. Po té kondiční části přípravy bychom měli být už plně zregenerovaní a bude to pro nás i taková prověrka do kvalifikačních zápasů o evropské poháry. Myslím si, že je to hodně dobrý soupeř na generálku. Teď těch 14 dní jsme do toho dali maximum a vyždímali jsme se hodně. A myslím si, že nám to do podzimní části soutěží pomůže a budeme pokračovat v těch výsledcích, kterými jsme končili minulou sezónu.

Author Martin Bergman