Matoušek: Kdo utkání viděl, svůj názor si udělá

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 9. kolo po 16. 9. 2019, 18:00

Honza Matoušek byl v pondělní dohrávce v Plni u obou našich branek. Jenže ani to nestačilo na bodový zisk z Doosan arény. Co řekl po zápase?

Už naposledy v ligové nadstavbě tady Jablonec sehrál výborné utkání, ale neproměnil šance a dneska se to téměř opakovalo i s tím, že jste opět nakonec prohráli. Co nám k tomu řekneš?

Poslední zápas jsem tady nehrál, ale utkání jsem viděl a i kluci mi říkali, jak to tady vypadalo. Dnes jsme v prvním poločase místy nehráli dobře a domácí nás tlačili hlavně standardními situacemi, těch bylo opravdu dost. Ale dali jsme gól a je škoda, že jsme to nedokázali udržet do poločasu. Druhá půle byla z naší strany lepší, dokázali jsme kombinovat a myslím si, že jsme byli lepší než domácí.

Dneska jste dvakrát vedli, ale nedotáhli jste to do konce.

Po prvním gólu nás domácí zmáčkli a bylo těžké se ubránit, navíc vyrovnávací gól přišel po jedné z velkého množství standardek. Ale jak už jsem řekl. Je škoda, že jsme jednobrankový náskok neudrželi do konce prvního poločasu. Druhou branku jsme dostali po penaltě a třetí po Kopicově krásné střele. Taková se mu asi povede jednou za život.

Po pěkné kombinaci si dal vedoucí gól a na druhý nahrál. Při prvním gólu bylo na Sýkorovi vidět, že tě přihrávkou pod sebe hledal. Můžeš ty situace přiblížit?

Já jsem se ho ptal, jestli mě viděl, ale on říkal, že ne, ale nahrávku tam směřoval, protože Doli (Doležal) šel na přední tyč. Ale máte pravdu v tom, že akce byla pěkná.

A ta přihrávka na Holíkův gól?

Před vápnem jsem dostal balon, trochu jsem si s ním pohrál a potom jsem dlouhou přihrávkou našel Holíka, který to přesně umístil přes celou branku.

Už na jaře jste tady mohli vyhrát a dneska jste k tomu také byli blízko.

Jak už jsem řekl. Na jaře jsem tady nebyl, ale zápas jsem viděl v televizi a musím říct, že těch šancí měli jablonečtí hrozně moc. Je škoda, že jsme obě utkání ztratili až v závěru.

Utkání bylo hodně vyhrocené, byla tam červená a hodně žlutých karet. Myslíš si, že měl rozhodčí hodně přísný metr?

Já nevím, jestli tohle smím hodnotit, ale myslím si, že kdo na tohle utkání koukal, si svůj názor udělal sám. Některé zákroky byly otočený a já jsem dostal žlutou oprávněně, ale hodnotit výkon rozhodčího nebudu.