Mezi poháry přivítáme na Střelnici Slovácko

FK Jablonec 1.FC Slovácko
FORTUNA:LIGA, 5. kolo ne 22. 8. 2021, 16:00

Po vysokém pohárovém vítězství nad Žilinou se budou naši fotbalisté snažit naladit na vítěznou notu i v domácí ligové soutěži. V neděli se na Střelnici představí loňský černý kůň ze Slovácka.

Svědíkův mančaft si loňským čtvrtým místem nejenže vydobyl nejlepší historické umístění v ligové soutěži, ale spolu s tím si zajistil i premiérovou účast v předkole Konferenční ligy. Funkcionáři se proto snažili udržet k tomu odpovídající šíři kádru. Úspěšný tým z loňska zůstal až na útočníka Klimenta prakticky pohromadě. Přišlo kvarteto nováčků, brankář Nguyen, ostravský univerzál Holzer, černohorský obránce Medrović a znovu se na stadionu Miroslava Valenty objevil na hostování i útočník Šašinka. „Kádr jsme skládali tak, aby byl co nejširší, protože sestavou bude potřeba míchat. Loni jsme si konečným umístěním v lize nastavili laťku vysoko, a i letos budeme chtít skončit co nejvýše, ale konkrétní cíle jsme si nestanovili,“ uvedl na startu nové sezony trenér Svědík.

Ve 2. předkole Konferenční ligy vyfasoval tým z Uherského Hradiště bulharský Lokomotiv Plovdiv, s kterým venku prohrál 0:1 a doma zase Daníčkem 1:0 vyhrál, jenže v penaltovém rozstřelu se bohužel radovali hráči Lokomotivu. Svědíkův kádr proto poté začal zeštíhlovat. „Po vypadnutí si nemůžeme dovolit mít tolik hráčů,“ vysvětloval první zúžení kádru sportovní ředitel Šumulikovski. Na hostování byli uvolněni Srubek, Rezek a Kubaka.

Brzké vyřazení z Evropy ale nezanechalo na hráčích větší stopy. Slovácko se z nešťastné premiéry v evropských pohárech bleskově oklepalo a na startu nového ročníku FORTUNA:LIGY si udržuje dobrou formu. Náš nedělní soupeř už posbíral do tabulky devět z dvanácti možných bodů, prohrál jediné utkání na půdě Viktorie Plzeň 1:2. V třech dalších zápasech se Slovácko radovalo ze tří bodů, vždy jim k tomu stačila jediná přesná trefa a výsledek 1:0. Tak jako o posledním víkendu, kdy i v deseti bez vyloučeného Marečka a trenéra Svědíka obrali o všechny body nováčka z Hradce Králové. „Děkuji klukům, že to opět zvládli. Moje vyloučení byla chyba, nechal jsem se unést, hromadily se tam věci, byla tam nějaká chaotická rozhodnutí,“ klepal si popel na hlavu kouč Slovácka. Větší počet posbíraných karet trápil uherskohradišťské fotbalisty už loni. Letos Svědíkův tým ve čtyřech ligových kolech viděl i s impulsivním trenérem už čtyři červené karty a čtrnáct žlutých napomenutí.

Jablonečtí pokračují v náročném srpnovém programu a po čtvrtečním prvním měření sil v Evropské konferenční lize s Žilinou je opět na domácí půdě čeká dobře hrající Slovácko. Musíme rychle přehodit na ligu. Tam na tom nejsme v nějaké komfortní pozici, máme čtyři body. Z toho pohledu potřebujeme zvítězit. Slovácko je ale velmi silný soupeř, naposledy nám dalo doma tři góly. Minulou sezonu mělo famózní a pokračuje v tom i v téhle sezoně. Patří do top pětky v lize. Vyhráli v Liberci, doma porazili soupeře a v Plzni o deseti prohráli 1:2. Dá se říct, že mimo Klimenta hrají druhou sezonu po sobě ve stejné sestavě, mají mančaft pohromadě, jsou sehraní. Navíc mají hráče s velkými zkušenostmi jako Petržela, Kadlec nebo Daníček,“ říká před nedělním zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Oba nedělní soupeři svedou 39. vzájemný ligový souboj. Z těchto měření bral vítězství náš Jablonec 16x, 14x se zrodila remíza a 8x se z vítězství radovalo Slovácko. V loňské sezoně jsme v Uherském Hradišti remizovali 1:1 a doma utrpěli v jarní odvetě bez vyloučeného Jovoviće porážku 0:3.

Utkání začíná v neděli 22. srpna od 16 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Petřík - Paták, Hurych