Mladší dorost U16 zvítězil v Chomutově

FC Chomutov FK Jablonec
Česká divize dorostu U16, 15. kolo so 17. 11. 2018, 12:15

V dalším zápase České Divize dorostu zavítal tým FK Jablonec U16 do Chomutova. V sestavě se vinnou zranění objevila hned trojice hráčů U15 a tak jablonecké hráče nečekalo jednoduché utkání.

V brance nastoupil od začátku Velík, stejně jako Nykrín na stoperu a do druhého poločasu opět naskočil Phan. Jablonečtí od začátku kontrolovali hru, dobře kombinovali, ale branka nepřicházela. Převážně vinnou nepřesné finální přihrávky, nebo střely Jabloneckých končily mimo branku soupeře. Poločas tak skončil bez branek a domácí měly stále o co hrát. Ve druhém poločase se třemi nebezpečnými průniky uvedl Phan, se kterým si obrana domácích nevěděla rady, ale jeho přihrávky bohužel spoluhráči neproměnili. V 65. min. Přistrčil Linhart na středu Svrčkovy, ten míč potáhl a střelou přes obránce konečně překonal brankáře domácích. Jablonečtí i po gólu byly nadále nebezpeční, ale ani Reiner, nebo Bartoš své šance neproměnili. V závěru si připsal skvělý zákrok brankář Velík, který zneškodnil jeden z ojedinělých brejků soupeře. Jablonec tak vyhrál páté utkání v řadě ve kterých navíc udržel 4x čisté konto.

Komentář trenéra Martina Kotyzy: "Zápas to nebyl jednoduchý, protože většinu zápasu to pro nás bylo dobývání obrany soupeře. Líbilo se mi jak si s tím kluci zkoušeli poradit a neustále vymýšleli jak se dostat do soupeřova vápna, snad jen samotná koncovka mohla být určitě lepší. Pochvalu opět zaslouží všichni kluci z U15, všichni tři plnohodnotně zapadli do týmu"

Author Redakce