Moc jsme chtěli už vyhrát, znělo z kabiny

FK Jablonec FK Teplice
FORTUNA:LIGA, 24. kolo pá 8. 3. 2019, 18:00

Jablonečtí fotbalisté tuze toužili po bodovém půstu ve tříbodový zisk nad Teplicemi. To se jim také v páteční ligové předehrávce povedlo. Zápas hodnotí stoper Tomáš Břečka a skórující záložník Bogdan Vatajelu.

Bogdan Vatajelu: Jsme stále nahoře, což je důležité

Máte za sebou hodně těžký zápas. Souhlasíš?

Naprosto. V České lize nejsou lehké zápasy a je jedno, zda hraješ s posledním nebo s prvním. Naše hra do dnešního utkání nebyla optimální. Nedávali jsme góly a to bylo příčinou toho, že jsme ztratili body jak v Boleslavi, tak v Plzni a v závěru i doma s Opavou. Takže dnes jsme moc spokojeni, že zase máme tři body.

Dnešní vítězství je pro vás hodně důležité.

Určitě. Jak už jsem řekl, zbytečně jsme ztratili dost bodů a ty dnešní jsou moc příjemné pro psychiku a povzbuzení mužstva. Jsme stále nahoře, což je hodně důležité.

Po příchodu ze Sparty začínáš být dost produktivní. Jak ti jablonecká hra sedí?

Ve Spartě jsem dlouhý čas nehrál a pro moje sebevědomí je důležité, abych pravidelně nastupoval, a to se teď děje. Jablonec mi podal pomocnou ruku a jsem spokojenej. Chci říct, že mi hodně pomohli spoluhráči a jsem opravdu rád, že jsem tady.

Trenér tě využívá na místě levého záložníka. Svědčí ti tahle pozice víc než pozice levého obránce?

Tenkrát jsem přišel do Sparty jako levej obránce, ale v prvním zápase ve sparťanském dresu jsem nastoupil jako levý záložník. Tady nastupuju na místě levého křídla a cítím se tam opravdu dobře.

S Teplicemi se hrálo na těžkém terénu, ale tobě jako lehkému hráči asi vyhovoval?

No nevím, ale hřiště nebylo dobré pro oba týmy. První poločas jsme nehráli dobře a ani se svým výkonem jsem moc spokojenej nebyl. Druhá půle byla z naší strany lepší a i já jsem se cítil lépe.

Sobol ti přihrál na tvůj gól. Pochválil si ho za to?

Jo, určitě. Edi (Sobol) hrál dneska moc dobře. Měl asistenci na gól a stal se zaslouženě nejlepším hráčem zápasu a trofej si odnesl právem.

Jak moc bylo důležité, že vyrovnávací gól padl tak rychle?

Pro další průběh zápasu to bylo moc důležité. Po něm jsme se dokázali zkoncentrovat na průběh druhého poločasu, kdy jsme byli lepší a nakonec dali vítěznej gól.

Tomáš Břečka: Tři body jsme moc chtěli a jsme rádi, že to vyšlo

Jak těžký dnešní zápas byl?

Hlavně byl pro nás hodně důležitej. Po dvou prohrách v Bolce a Plzni jsme už prostě doma museli získat tři body a tomu jsme podřídili všechno. Navíc týmy pod náma vyhrávají a dotahují se, takže jsme byli pod tlakem. Věděli jsme, že musíme vyhrát a jsme moc rádi, že se to podařilo.

Tepličtí vás vysoko napadali, na těžkém terénu se dobře pohybovali a byli hodně nepříjemným soupeřem.

To máte pravdu, ale jinak si myslím, že si sem přijeli pro bod, protože brankář Grygar dostal už ve 30. minutě napomenutí za zdržování a ani ostatní s rozehráváním balonů moc nepospíchali.

Hodně jste hráli po levé straně. Byl to záměr?

Záměr to nebyl, vyšlo to z té hry. Někdy se to dává na obě strany, ale dneska to vycházelo na levou stranu a bylo to dobře, protože z toho jsou nakonec tři body.

Těsně po nástupu do druhé půle jste dostali laciný gól. Co se tam stalo?

Neřekl bych, že to bylo z naší nepozornosti. Spíš v tom bylo štěstí, že to Moulis vypálil. Byla to taková střela nestřela, ani nevím…. Prostě to byl gól se štěstím a to se nesmí stávat. Byl to podobnej gól jako v Plzni, takže je to pořád dokola. Asi se musíme víc soustředit na střely z dálky.

Mužstvo se oproti podzimu změnilo. Myslíš si, že váš výkon bude s každým zápasem lepší?

Samozřejmě. Odešli Hany (Hanousek), Lišák (Lischka), Maso (Masopust), a další jsou zranění a to by bylo znát na každém týmu. Oni byli jiní hráči, než jsme my a každej hráč přináší do mužstva něco jiného. Nemyslím si, že bychom se ještě sehrávali, ale je potřeba proměnit šance a dotlačit tam nějakou tu branku jako dneska.

Co říkáš na výkon Bogdana Vatajelu a jeho produktivitu?

Jsme za něj rádi. Proto sem přišel, aby připravoval a dával góly a zatím mu to vychází.