Na Velký pátek do Vršovického Ďolíčku

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 25. kolo pá 2. 4. 2021, 18:00

První reprezentační pauza letošního roku je za námi. Ligový kolotoč odstartuje páteční sváteční předehrávkou ve vršovickém Ďolíčku, kde bude Radův Jablonec čelit pražským Bohemians 1905.

Soubojem třetího Jablonce s jedenáctými Bohemians začne před kamerami ČT Sport 25. kolo FORTUNA:LIGY. Klokani přezimovali na čtrnácté příčce a podařilo se jim udržet klíčové útočníky Necida s Pulkrabem. K tomu se jim vrátil nigerijský útočník Ugwu, novou tváří se stal obránce Kosek ze Slavie. Kouče Luďka Klusáčka jistě potěšil i kapitán a současná klubová legenda s kořeny z Jablonecka Josef Jindříšek, který i po oslavě kulaté čtyřicítky oznámil prodloužení kontraktu s Bohemians. V Ďolíčku naopak definitivně skončil Filip Hašek a do Liberce přestoupil útočník Nečas.

Bohemians se prozatím pohybují v klidném středu ligové tabulky s třináctibodovým náskokem na první sestupovou pozici. Přesto hlavnímu kouči schází více získaných bodů právě s přímými konkurenty, podobně jako tomu bylo v posledním ligovém klání po remíze 1:1 v Teplicích. „V takovýchto zápasech musíme získávat výhry, abychom se v tabulce posunuli nahoru, body z těchto duelů rozhodují, kde se budeme pohybovat. Je rozdíl mít jeden nebo tři body,“ štval pouhý bod získaný na Stínadlech kouče Klusáčka.

Oba týmy měly v reprezentační pauze hráčské zastoupení na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, Jablonec navíc vyslal hráče do dalších zahraničních reprezentací. Oba kluby reprezentační přestávku využily k sehrání zápasů. Hráči Bohemians odehráli přípravné utkání s B-týmem pražské Slavie po hokejové přestřelce 5:5. Jablonec konečně zasáhl do letošního ročníku tuzemské pohárové soutěže, v osmifinále MOL Cupu ve Vlašimi zvítězil 3:2 a postoupil do dalšího kola.

Jablonečtí fotbalisté před pauzou zvládli ostře sledované derby s Libercem (2:1) a radovali se z třetího vítězství v řadě. V pátek se budou Radovi hoši snažit na tuto sérii navázat. „Musíme počkat, až přijedou reprezentanti ze srazu, ještě nejsme kompletní a uvidíme, jak budou vypadat. To uvidíme ve čtvrtek. Samozřejmě Bohemka je doma hodně nepříjemná. Naposledy jsme tam neodvedli dobrý výkon, ale k tomu bych se už nerad vracel. Určitě nás čeká těžké utkání po repre pauze. Věřím, že to zvládneme, i když to bude těžké. Hřiště tam asi není stejně jako u nás v komfortním stavu, hraje se tam prakticky každý týden, i když byla teď pauza. Zápasy před pauzou jsme odehráli kvalitně a chtěli bychom na to navázat,“ říká před pátečním zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Televizní předehrávka mezi Bohemians a Jabloncem bude již 36. vzájemným ligovým zápasem těchto klubů. V dosud odehraných soubojích jsou na tom mnohem lépe Severočeši, kteří ovládli 21 zápasů, sedm duelů skončilo smírně remízou a stejný počet vyhráli Klokani. V Ďolíčku se ale Radově výběru v posledních letech příliš nedaří, dvě sezony jsme ve Vršovicích neurvali ani bod a vyšli v obou případech střelecky naprázdno. Změní to naši hráči na Velký pátek?

Utkání začíná v pátek 2. dubna od 18:00 hodin v Ďolíčku v Praze

Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Mikeska