březen

Na Velký pátek do Vršovického Ďolíčku

První reprezentační pauza letošního roku je za námi. Ligový kolotoč odstartuje páteční sváteční předehrávkou ve vršovickém Ďolíčku, kde bude Radův Jablonec čelit pražským Bohemians 1905.

FORTUNA:LIGA | 25.kolo

:

Branky BOH:

Branky JAB:

Soubojem třetího Jablonce s jedenáctými Bohemians začne před kamerami ČT Sport 25. kolo FORTUNA:LIGY. Klokani přezimovali na čtrnácté příčce a podařilo se jim udržet klíčové útočníky Necida s Pulkrabem. K tomu se jim vrátil nigerijský útočník Ugwu, novou tváří se stal obránce Kosek ze Slavie. Kouče Luďka Klusáčka jistě potěšil i kapitán a současná klubová legenda s kořeny z Jablonecka Josef Jindříšek, který i po oslavě kulaté čtyřicítky oznámil prodloužení kontraktu s Bohemians. V Ďolíčku naopak definitivně skončil Filip Hašek a do Liberce přestoupil útočník Nečas.

Bohemians se prozatím pohybují v klidném středu ligové tabulky s třináctibodovým náskokem na první sestupovou pozici. Přesto hlavnímu kouči schází více získaných bodů právě s přímými konkurenty, podobně jako tomu bylo v posledním ligovém klání po remíze 1:1 v Teplicích. „V takovýchto zápasech musíme získávat výhry, abychom se v tabulce posunuli nahoru, body z těchto duelů rozhodují, kde se budeme pohybovat. Je rozdíl mít jeden nebo tři body,“ štval pouhý bod získaný na Stínadlech kouče Klusáčka.

Oba týmy měly v reprezentační pauze hráčské zastoupení na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, Jablonec navíc vyslal hráče do dalších zahraničních reprezentací. Oba kluby reprezentační přestávku využily k sehrání zápasů. Hráči Bohemians odehráli přípravné utkání s B-týmem pražské Slavie po hokejové přestřelce 5:5. Jablonec konečně zasáhl do letošního ročníku tuzemské pohárové soutěže, v osmifinále MOL Cupu ve Vlašimi zvítězil 3:2 a postoupil do dalšího kola.

Jablonečtí fotbalisté před pauzou zvládli ostře sledované derby s Libercem (2:1) a radovali se z třetího vítězství v řadě. V pátek se budou Radovi hoši snažit na tuto sérii navázat. „Musíme počkat, až přijedou reprezentanti ze srazu, ještě nejsme kompletní a uvidíme, jak budou vypadat. To uvidíme ve čtvrtek. Samozřejmě Bohemka je doma hodně nepříjemná. Naposledy jsme tam neodvedli dobrý výkon, ale k tomu bych se už nerad vracel. Určitě nás čeká těžké utkání po repre pauze. Věřím, že to zvládneme, i když to bude těžké. Hřiště tam asi není stejně jako u nás v komfortním stavu, hraje se tam prakticky každý týden, i když byla teď pauza. Zápasy před pauzou jsme odehráli kvalitně a chtěli bychom na to navázat,“ říká před pátečním zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Televizní předehrávka mezi Bohemians a Jabloncem bude již 36. vzájemným ligovým zápasem těchto klubů. V dosud odehraných soubojích jsou na tom mnohem lépe Severočeši, kteří ovládli 21 zápasů, sedm duelů skončilo smírně remízou a stejný počet vyhráli Klokani. V Ďolíčku se ale Radově výběru v posledních letech příliš nedaří, dvě sezony jsme ve Vršovicích neurvali ani bod a vyšli v obou případech střelecky naprázdno. Změní to naši hráči na Velký pátek?

Utkání začíná v pátek 2. dubna od 18:00 hodin v Ďolíčku v Praze

Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Mikeska