Na lepšího se nehraje, chybí góly, štvalo Radu

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 29. kolo ne 21. 4. 2019, 17:00

Jeho tým byl na Bohemians lepší, přesto na body nedosáhl. Trenér Jablonce Petr Rada po zápase v Ďolíčku novinářům vysvětloval, proč opět venku jeho svěřenci neskórovali.

Trenér Bohemians 1905 Martin Hašek si bodů získaných nad čtvrtým týmem tabulky notně považoval. Těšil ho ale především fakt, že jeho svěřenci dokázali prolomit černou sérii bez vítězství i vstřeleného gólu na domácím hřišti. „Byla to poslední naše šance zvítězit konečně. Říkali jsme si, že by bylo dobré vyhrát první a poslední domácí utkání základní části. Byla to série domácích třinácti zápasů, z toho v posledních pěti jsme nedali branku. Jsme šťastní, že se nám to povedlo proti velmi silnému soupeři. Jablonec byl výborný na míči i běžecky. My jsme dnes nebyli běžecky top. Ale zvládli jsme to. Soupeř byl lepší v držení míče, zlobil ze standardních situací. Z jeho optického tlaku si vypracoval šanci až v závěru Kubistou. Ubojovali jsme to spolu s našimi fanoušky a napínavé to bylo až do konce,“ zhodnotil duel trenér Bohemians.

Hostující kouč Petr Rada prožíval po prohraném zápase zklamání, a to především z konečného výsledku. „Hodnotí se mi to těžce. Nedali jsme branku, přitom příležitostí jsme na to měli dost. Domácí dali jediný gól po centru a hlavičce. Klokani snad neměli žádnou další střelu na branku. Hraje se na góly. Mrzí mě to, hráčům nemůžu herně nic moc vytknout. Osmdesát minut jsme byli lepší, ale na to se nehraje. Za výkon a kombinační hru se nemusíme stydět. Na Bohemce je krásné prostředí a byl plný stadion. Prohráli jsme, musíme se připravit na Ostravu. Co se týče herní kvality, máme na to i v dalším průběhu soutěže. Hráči své penzum práce odvedli, ač nikdy moc po porážce nechválím, teď vím, že si někteří sáhli na dno,“ konstatoval Rada po zápase.

Náš tým bohužel už pět zápasů v řadě na soupeřově hřišti neskóroval. „Nedáváme branky, nepadá nám to tam. Někdy je tam trochu smůly. Někdy jsme třeba vyhráli v Příbrami 6:0 a ani jsme tolik šancí snad neměli. Pracujeme na tom, je to o sebevědomí hráčů. Stále máme druhý nejlepší útok v lize. Takových zápasů, kdy jsme byli v poli lepší, ale nevyhráli jsme, už bylo víc, třeba v Boleslavi, v Plzni nebo teď na Bohemians. Proto mě mrzí, že jsme ani v Ďolíčků neurvali body. Spartě jsme se mohli přiblížit, ale ještě máme šest zápasů, v kterých se budeme chtít prosadit do nominace o Evropskou ligu. Jdeme dál,“ zavelel jablonecký kouč.