Na proměňování šancí musíme dál pracovat

FK Jablonec MFK Karviná
FORTUNA:LIGA, 4. kolo so 11. 8. 2018, 17:00

Brankář Hrubý a útočník Chramosta si po zápase s Karvinou pochvalovali vítězství, ale zároveň přiznali, že je potřeba být ještě produktivnější.

Víme, co v nás je, jen je třeba proměňovat šance, řekl po zápase brankář Vlastimil Hrubý

V úvodu si chytil dvě velké šance. Můžeš je popsat?

U té první byla přetažená střela na zadní tyč, naštěstí do toho ještě Lišák (Lischka) strčil nohu, zbrzdil střelu a já jsem tam byl včas. A druhá šance? Trošku jsme při ní zaspali, zůstali jsme vzadu a hráč Karviné šel sám. Já jsem si tipnul stranu, kam by to mohl dát a naštěstí jsem to vyrazil na tyč a ještě jsem to dochytnul.

Vrátili jste se k jaru, kdy jste hráli na dva útočníky, a bylo vidět, že vám to svědčí.

To je těžké takhle říct. Ale máte pravdu v tom, že jsme se k tomu vrátili a že se to vyplatilo a zaslouženě jsme vyhráli.

Jak si viděl zápas?

Dá se říct, že jsme měli od začátku navrch, i když nám to Karviná na začátku svými dvěma šancemi chtěla hodně ztížit. Opět jsme měli spoustu šancí, ale na ty góly se v současné době hodně nadřeme.Naštěstí nám to tam čtyřikrát spadlo, ale fakt těch jasných šancí jsme měli nejmíň deset. Na tomhle musíme ještě hodně pracovat. Po těch neproměněných šancích jsme trošičku znervózněli, ale pomohli nám úvodní dva góly.

Z předcházejících tří zápasů jste získali pouze jeden bod. Cítili jste tlak?

Určitě tlak byl, ale že by byla nějaká velká nervozita, tak to si nemyslím. Víme, co v nás je a je jen třeba, z prvních dvou, tří šancí které máme, dát gól a pak se nám hraje líp.

Až v nastavení jsi dostal gól. Nemrzí tě to?

Mrzí. Byla tam narážečka a nakonec se tam jejich hráč ocitl sám. Trošku jsem si na balon sáhl, ale nestačilo to. Byl zbytečný a je škoda, že jsme nulu neudrželi, byla by to taková třešnička na dortu. Možná tam padl takovou tou nekoncentrovaností, kdy jsme už vedli 4:0.Ale jasně jsme vyhráli, tak to bolí míň.

S malou domů jsem tak trošku v duchu počítal, jsem rád, že to vyšlo, tak popisoval vedoucí gól útočník Honza Chramosta

Jak hodnotíš průběh zápasu?

V úvodu utkání neproměnila obě mužstva šance, ale pak jsme do půlky potrestali chybu jejich obránce. Ve druhém poločase jsme hru kontrolovali a přišly další góly. Jen je škoda toho inkasovaného gólu v závěru, protože si Vlasta Hrubý čisté konto zasloužil.

Poděkoval jsi jejich obránci za tu přihrávku, po které si dal úvodní gól?

Ani ne, on už na druhou půlku ani nepřišel,…

Byl si z toho šokovaný?

Ani ne, já jsem s tím i trošičku počítal. Doli (Doležal) ho tam presoval, takže jsem čekal, že by přihrávka mohla jít brankáři. Vyčíhal jsem to a dal to do brány. Byl to takovej dárek a já ho naštěstí využil.

Po zápase si tě spoluhráči dobírali, jak lacině si přišel ke gólu.

Dobírali si mě, ale jsem za něj moc rád. Číhat na chyby obránců je moje úloha.

Věříš, že ti gól a dobrý výkon pomůže k návratu do základní sestavy?

V těch úvodních třech zápasech měl trenér nějakej taktickej záměr a proto jsem nehrál. Ale dneska už jo a uvidíme, co připraví za týden na Slávii.

Za stavu 4:0, kdy diváci vyvolávali bůra, jste trošičku povolili, i když těch šancí tam byla spousta.

Máte pravdu. Možná jsme to měli dohrát na více branek, ale když vedete 4:0, ten výsledek v hlavě je a podvědomě polevíte. Pak nás štval inkasovaný gól, ale nebudeme si tím kazit radost.

Třetí gól padl po krásné kombinaci s Martinem Doležalem. To jsi takhle chtěl?

Naváděl jsem tam ze strany balon a potom jsem ho zatáhl na střed. Doli si výborně odskočil, dal mi to a já jsem to dával na Masa (Masopusta). Trošku mi zatrnulo, že to na první nedal, ale naštěstí to tam spadlo. Takže máte pravdu, byla to dobrá akce.

Hráli jste na dva útočníky a bylo vidět, že vám to sedí.

My jsme si s Dolim říkali, že když jsme spolu hráli na jaře, tak že nám to celkem vycházelo a na zápas jsme se těšili. Vyhráli jsme vysoko 4:1, takže jsme nakonec spokojeni, ale těch zahozených šancí je stále hodně.