Na sv. Valentýna v Ostravě, výkop už ve 14 hodin!

FC Baník Ostrava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 19. kolo ne 14. 2. 2021, 14:00

Na únorový svátek zamilovaných se náš Jablonec představí na půdě Baníku Ostrava. Zápas proti desátému týmu ligové tabulky startuje kvůli očekávanému mrazu už ve 14 hodin!

Jablonec po prohře v Edenu ztratil zápasový rytmus a čtrnáct dní neodehrál soutěžní zápas. Radově výběru byl kvůli vydatnému sněžení přeložen jak domácí ligový duel se Slováckem, tak středeční zápas poháru MOL Cup s Líšní. Zápasového vytížení by se tak Severočeši mohli dočkal v neděli na půdě Ostravy.

Hlavní kouč Baníku si v zimě přál posily na kraje obrany, které se mu do týmu povedlo přivést v podobě karvinského Ndefeho a gambijského mladíka Sanneha. Na severu Moravy naopak už nepokračují záložníci Lalkovič, kterému skončila smlouva a Jirásek, jenž zamířil do Mladé Boleslavi. V týdnu byl ještě na hostování do Zlína uvolněn Potočný. Ostravští přezimovali na sedmé příčce ligové tabulky a trenér Kozel už na přelomu roku avizoval, že největší slabinou týmu je proměňování šancí. To se projevilo i v prvních jarních zápasech, Baník totiž v šesti odehraných kolech vstřelil jen tři branky, vydoloval tak pět bodů a ve vyrovnaném středu tabulky klesl až na průběžnou desátou pozici. V posledních dvou zápasech navíc vyšli ostravští fotbalisté bodově zcela naprázdno, tak trochu nezaslouženě padli po dobrém výkonu v Českých Budějovicích 0:1, poté následovala domácí porážka 0:2 s Plzní a trenér znovu žehral na zahozené šance. „My nehrajeme špatně, ale chybí nám brankové vyjádření. Naším největším problémem je ofenzivní fáze, na čemž se teď občas podepisují i terény,“ má jasno lodivod Baníku Luboš Kozel. „Jablonec je v psychické pohodě, výsledkově se mu daří. Chceme v utkání uspět, jejich zápas na Slavii nám něco ukázal. Po dlouhé době jsme měli klasický normální týden, tak doufám, že se to na nás projeví pozitivně,“ přeje si před nedělním soubojem Kozel.

Nepříjemné klima posledních dní, přívaly sněhu, poničený trávník hlavního stadionu na Střelnici a navíc velmi obtížné podmínky pro trénování, to všechno trápí v současné době našeho lodivoda Petra Radu. V Ostravě asi vnitřně nejsou spokojeni, vzhledem k hráčské kvalitě si určitě představovali, že budou výš. Ale ještě není konec. Doma je Ostrava vždy nepříjemná. Jejich handicap je trochu to, že nemají diváky, kulisa jim chybí. Mají kvalitní kádr, nakoupili hodně hráčů. Mají to dobře promíchané s mladými, ale spíš více sázejí na zkušenost. Musíme se na to dobře připravit. Naposledy jsme doma nehráli, hřiště to nedovolilo. Šest nebo sedm týdnů jsme netrénovali na přírodní trávě, jsme na umělce. Z toho pohledu máme trochu handicap, ale nechci se na to vymlouvat, říká před nedělním měřením sil trenér Jablonce Petr Rada.

Z dosavadních ligových soubojů Jablonce a Ostravy má o trochu lepší vzájemnou bilanci náš tým, který zvítězil 19x, Baník se radoval 12x. Ve 22 případech se zrodily remízy, nejčastějším výsledkem je pak plichta 1:1, která na ukazateli skóre po závěrečném hvizdu svítila hned 10x. Při podzimním zápase na Střelnici se z výhry radoval Jablonec v poměru 2:0, naše góly zařídili v druhém poločase Schranz a Zelený. Kdo zvládne lépe 54. vzájemný ligový duel?

Utkání začíná v neděli 14. února od 14 hodin na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích

Rozhodčí: Berka - Kotík, Kubr

Delegát: Mareš Pavel, Hrinko Martin