září

Naši hráči v národních týmech

Během reprezentační přestávky se představili v akci také naši hráči. Nejúspěšnější byl Michal Trávník v týmu ČR do 21 let. Ján Greguš, Ruslan Mingazov a Vyacheslav Karavaev na výhry nedosáhli.

Michal Trávník

Na domácím stadionu Střelnice odehrála česká reprezentace do 21 let pod vedením trenéra Vítězslava Lavičky první kvalifikační utkání v boji o postup na ME U21 2017 proti Maltě. Český tým svého soupeře celkově přehrál a zaslouženě zvítězil 4:1! Michal Trávník odehrál celé utkání a byl výraznou postavou na hřišti. Jako nejzkušenější hráč týmu pak převzal v 70. minutě po střídání kapitána pásku a došel s týmem za prvním vítězstvím v kvalifikaci.

Ján Greguš

Na našeho defenzivního záložníka Jána Greguše čekal těžký úkol v kvalifikačním zápase slovenského A týmu. Na půdě Španělska chtěli naši sousedé zvítězit a pokračovat tak ve skvělých kvalifikačních výkonech. Španělsko si ale dvěma góly během prvního poločasu zajistilo vítězství 2:0. Ján Greguš odehrál celé utkání.

Vyacheslav Karavaev

Ruská reprezentace do 21 let povolala do svých řad našeho pravého obránce Vyacheslava Karavaeva pro úvodní dva kvalifikační zápasy o ME U21 2017. Ve Finsku ale ruský tým prohrál 2:0. Sláva Karavaev odehrál celé utkání.

Ruslan Mingazov

Kvalifikační boje o postup na MS 2018 v Rusku pokračovaly také v asijské skupině, kde se v dresu Turkmenistánu představil Ruslan Mingazov. Jeho tým cestoval do Ománu, ale domů se nakonec vracel s prázdnou. Domácí Omán zvítězil 3:1 a národní tým Ruslana Mingazova nadále čeká na první vítězství v kvalifikaci. Po třech zápasech má Turkmenistán na kontě jednu remízu a dvě porážky.