Nebyli jsme klidní, hodnotil Rada porážku

SFC Opava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 7. kolo so 1. 9. 2018, 17:00

Trenér Jablonce Petr Rada po porážce s Opavou přiznal, že našemu týmu chyběl klid v zakončení, protože jsme vyšli v Brně gólově naprázdno.

Kouč Opavy Roman Skuhravý si vítězství nad jabloneckým týmem náležitě cenil. „Jsem za výhru rád. Zápas jsme si odpracovali. Věděli jsme, že potřebujeme eliminovat křídelní hru Jablonce a hráči to splnili do puntíku. Počasí nám asi nahrálo. Šli jsme do toho zápasu se zesílenými stranami. Moc jsme chtěli vyhrát, byla to pro nás složitá situace. Vítězství je to pro mě zasloužené, soupeře jsme do žádné šance nepouštěli a sami měli čtyři brejkové situace proti takovému týmu jako je Jablonec. Největší motivací pro hráče asi bylo, že jsem věděl, že když nezvládneme zápas s Jabloncem, tak bych u týmu skončil. Asi mě hráči ještě za trenéra chtějí. Opava je moje dítě a já věřím tomu, že jsme schopni se zachránit. Dneska byla důležitější pracovitost než fotbalovost. Máme tři body a věřím že to je ten impuls, který jsme toužebně očekávali,“ uvedl bezprostředně po zápase kouč Opavy.

Trenér Jablonce Petr Rada prohraný zápas v Brně komentoval následovně. „Do zápasu jsme vstoupili poměrně slušně, domácí jsme do ničeho nepouštěli. Byli jsme hodně aktivní, hráli jsme na dva klasické útočníky. Pak ale přišel moment, kdy jsme dostali branku. Domácí šli do vedení a my jsme tam měli nějaké náznaky ze stran. Bohužel naše centry byly nepřesné a domácí to odvraceli. V koncovce jsme nebyli tak přesní a trpěliví. Až na jednu střelu jsme tam toho moc neměli, ač jsme měli spoustu rohů,“ hodnotil náš kouč a pokračoval druhým poločasem. „Chtěli jsme do něj jít aktivně směrem dopředu, měli jsme spoustu střel, ale častokrát to bylo zblokované nebo se to špatně odrazilo. Pak přišla standardní situace domácích, opavští to tam dobře vyřešili a dali na 2:0. Snažili jsme se to střídáním oživit, ale v důsledku toho počasí jsme se do hry už moc nedostali. Hra byla v závěru rozkouskovaná, byla tam spousta nepřesností. Nebyli jsme klidní, abychom některou ze situací vyřešili gólově. Mrzí mě, že jsme neskorovali. Domácím gratuluji k vítězství,“ řekl dále Petr Rada.

Úvodní gól nechtěl svádět jen na vrub brankáře Hrubého. „Chyba se stane. Nejsme tým, který by to poté měl zabalit. Měli jsme dostatek času, abychom to zvrátili. Musíme se z toho poučit dál. Vlasta nás podržel v jiných zápasech,“ pravil jablonecký kouč, který připravoval hráče i na deštivé počasí. „Připravovali jsme se, věděli jsme jaké počasí bude. Ale pro oba týmy to bylo stejné. Ve finální fázi jsme prostě byli hodně nepřesní,“ zakončil náš trenér.