Nebyli jsme líní na krok, těšilo Radu po obratu

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 30. kolo ne 2. 5. 2021, 15:00

Zápas s Olomoucí se pro naše barvy nevyvíjel vůbec dobře. Však také trenéři během něj řešili několik rébusů. Nakonec Jablonec dokráčel k další výhře i v oslabení a kouč duel hodnotil hodně pozitivně.

Trenér Olomouce Radoslav Látal byl na své svěřence po skončení duelu hodně nazlobený. „Vstoupili jsme do zápasu špatně, v prvních deseti minutách jsme ztráceli balony v přechodové fázi. Soupeř nás tam několikrát dobře přečíslil a podržel nás brankář Mandous. Po gólu jsme byli konečně nebezpeční. Zlom v utkání byla 44. minuta. My nemůžeme udělat s takhle zkušeným mužstvem penaltu minutu před poločasem. Tím nakopneme soupeře a dostaneme ho na koně. Upozorňoval jsem hráče o poločase, že soupeř se zatáhne a bude spoléhat na brejky. Domácí mají výborné kraje Pleštila s Jovovićem. Samozřejmě, Vepřek dvakrát ztratí míč, chůzí jde zpátky, typická naše hra a dostaneme gól. Za druhý poločas nám ani nevyšlo střídání,“ hodnotil kouč Sigmy, kterého nenechával chladným právě přístup svých svěřenců. „Dva roky se nám tohle opakuje. Jestli si to hráči neuvědomí, tak to bude pořád stejné. Laxnost a pohoda. Jako vždy typická Olomouc, charakterově nic, pohodička,“ pálil do vlastních řad hostující kouč.

Jablonecký lodivod Petr Rada dnes koučoval duel, který se nevyvíjel pro naše barvy vůbec dobře. „Zápas byl zajímavý, protože jsme hráli povětšinu o deseti. Měli jsme tři šance hned v úvodu, Mandous je ale pochytal. To bylo velice dobré. Pak šla Olomouc na naší půlku a dala gól. Bylo to poprvé, co jsme takhle prohrávali. Měli jsme dost času a nechtěli jsme zmatkovat. Přišlo vyloučení Kratochvíla, což bylo také těžké. Šli jsme do deseti, rozmýšleli jsme se, jestli změnit rozestavení. Nechtěli jsme sahat do ofenzívy. Práce dvou útočníků je pro nás hodně důležitá. Nechali jsme tedy útočníky a ono to docela fungovalo. Před poločasem jsme vyrovnali, to bylo pro nás povzbuzující. Tyhle momenty hrají pro tým a pro psychiku velkou roli,“ uvedl trenér Jablonce k prvnímu poločasu a pokračoval. „Celý druhý poločas jsme věděli, že se budou hosté tlačit dopředu. Ale naše postavení a vůle byla příkladná, nebyli jsme líní na krok, nezatáhli jsme se. V druhém poločase neměla Olomouc snad žádnou šanci. Dostali jsme se do vedení po akci Pleštila a gólu Schranze na 2:1. Pak přišla chyba gólmana a Doli (Martin Doležal) to z druhé poslal hned do brány na 3:1. Dál jsme dobře kombinovali, nebyli jsme líni na krok a zlobili jsme až do konce. Některé situace ještě volaly po gólu. To penzum práce v deseti už bylo znát na konci. Byly tam dobré kombinace, zápas hodnotím pozitivně,“ konstatoval Rada, který po očku sleduje vývoj tabulky svého týmu. „Kroků je ještě hodně, jdeme zápas od zápasu. Čekají nás čtyři kola. Sledujeme soupeře, ale hlavně se musíme koukat na sebe. Vytvořila se tu parta a kádr, kdy si hráči vyhoví. Je pro mě důležité, aby kabina fungovala. Zatím nám to funguje, hráči hrají za sebe, za klub, musí mít z fotbalu radost a podřizovat mu vše, to je pro mě to nejdůležitější. Dnes to jsou pro nás další tři důležité body,“ dodal Rada.