Nejsehranější tým skupiny, označil Rada Randers

FK Jablonec Randers FC
Evropská konferenční liga UEFA, 3. kolo čt 21. 10. 2021, 21:00

Až na posledním předzápasovém tréninku se rozhodne o tom, který z brankářů bude v zítřejším zápase Evropské konferenční ligy UEFA proti Randers FC hájit jabloneckou branku.

Naše fotbalisty čeká ve čtvrtek třetí vystoupení v základní skupině Evropské konferenční ligy UEFA. Trenérský štáb kolem Petra Rady bude muset před zápasem vyřešit především ožehavý brankářský post. „Rozhodně teď nechci mlžit. Ale ve hře zůstává Hanuš nebo Vajner. Vlasta Hrubý je mimo. Honza Hanuš tam má po zranění nějaký hematom. Mluvil jsem s jeho ošetřujícím lékařem a rozhodneme se až po posledním tréninku,“ přiblížil aktuální situaci mezi brankáři jablonecký kouč, který vyhlíží nepříjemného soupeře.

„Viděl jsem tři jejich zápasy. Co se týče útočné fáze, jsou hodně nebezpeční. Směrem dopředu tam mají tři černé perly. Jsou živelní, nepříjemní navíc s rychlostními typy, především na krajích hřiště. Jsou důrazní, do všeho chodí. Je to dobrý mančaft, který se v dánské lize pohybuje pravidelně kolem čtvrtého – pátého místa. V Kluži měli jejich fotbalisté ten zápas pod kontrolou, Rumuni měli snad jednu šanci, Dánové hráli dobře a kontrolovali hru. Randers mi připadali dosud nejsehranější tým z naší skupiny, i pohybově na tom byli dobře. Hrají podobný fotbal jako ostatní týmy z naší skupiny, hrají systémem 4-4-2 s tím, že hráči tmavé pleti jsou dva vepředu. Typologicky je to asi něco podobného jako my. Hrajeme doma a budeme chtít zvítězit,“ velí trenér Rada.

Jabloneckou hráčskou kabinu zastupoval na předzápasové tiskové konferenci stoper Jaroslav Zelený. Jakého soupeře ve čtvrtek na jablonecké Střelnici očekává? „Moc jsem o Randers nevěděl, takže jsem si musel něco nastudovat. Je to tým, dost podobný nám. Také oni se v lize snaží nahánět top trojku. Mně osobně se nejvíc líbil hráč s číslem deset Tosin Kehinde, nastupoval na hrotu nebo na krajích hřiště, je dobrý pohybově i dovednostmi s balonem,“ líčil jablonecký hráč.

„Randers rozhodně nechci podceňovat. Určitě mají větší sílu směrem dopředu než dozadu. Osobně jsem měl ale třeba větší respekt z Alkmaaru, který považuju za favorita skupiny, ale i zápas tam jsme zvládli obstojně. Myslím si, že bychom si to s Randers mohli rozdat, ale bude to stejně důležitý zápas jako ty ostatní ve skupině,“ odhaduje jablonecký obránce. „Každý bodový zisk pro nás bude úspěch. V lize se zatím motáme a moc se nám nedaří. V Konferenční lize jedeme až nad očekávání a doufám, že zítra na to navážeme,“ přeje si Zelený.

Jak on vnímá situaci ohledně zraněných brankářů? „Teď ještě nevím, kdo bude zítra v brance stát. Upřímně, ale každý z naší trojky brankářů to zvládne,“ je přesvědčený Zelený.

Aktéři tiskové konference se poté odebrali k předzápasovému tréninku, po kterém se definitivně rozhodně o skladbě hráčů pro zítřejší zápas 3. kola Evropské konferenční ligy UEFA, který na Střelnici startuje v 21 hodin.