Nepochopitelných pět minut, zlobil se Rada

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
FORTUNA:LIGA, 16. kolo ne 28. 11. 2021, 15:00

Devět zápasů bez vítězství, navíc třetí zápas v řadě bez vstřeleného gólu. Trenér Rada měl se svými svěřenci po druhé domácí porážce v sezoně na Střelnici o čem přemýšlet.

Hostující trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím měl po zápase důvod k radosti, jeho tým si připsal dnes na Střelnici druhé venkovní vítězství v této sezoně a stačil mu k němu jediný vstřelený gól Hlavatým. „Vstoupili jsme do toho zápasu docela dobře. Byli jsme nebezpeční, ale bez efektu ve finální fázi. Našimi nepřesnostmi jsme vypadli z role a Jablonec získával půdu pod nohama. Nebránili jsme dobře a dopřávali soupeři dost prostoru. Spokojen jsem s tím být nemohl a něco jsme si k tomu o poločase i řekli. Pak to bylo dobré, povedlo se nám vstřelit branku a byly tam i další situace, s kterými jsme mohli naložit i lépe. Jablonec se snažil s tím něco udělat, ale naše defenzíva obstála. Domácí tam asi ani neměli žádnou větší šanci na skórování. S výsledkem jsme spokojený. Ale myslím si, že herně jsme schopni hrát i lépe,“ konstatoval po zápase trenér Mladé Boleslavi, který poprvé využil služeb uzdraveného Václava Kadlece. „Jsem rád, že je zdravotně v pořádku. Je na tom už lépe i po kondiční stránce. Něco za sebou má, odehrál spoustu dobrých zápasů. Motivaci má a dělá pro to maximum i v tréninku. Je dostatečně hladový po gólech, věřím, že góly začne střílet,“ řekl na adresu bývalého reprezentanta.

Mladá Boleslav si v loňské sezoně procházela podobným obdobím, které nyní zažívá Jablonec v lize. „Ani mi to nepřipomínejte. Vzpomínám si, že soupeř do čeho kopl, to nám tam padlo. Je mi teď líto Petra Rada. Jejich výkony v Evropě jsou dobré, bohužel v lize se jim teď nedaří. Ale mužstvo mají na to, aby to zlomili,“ řekl na adresu současného Jablonce kouč Jarolím.

Jablonecký kouč Petr Rada musel kousat druhou domácí porážku v sezoně, navíc náš tým čeká na ligové vítězství už devět zápasů v řadě. „Je to stejné, jako to, co tu v posledních měsících zažíváme. Přístup v prvním poločase byl takový, jaký jsme si představovali. Bylo tam nasazení i bojovnost, tedy přesně to, co nám chybělo na Slavii. Zasloužili jsme si minimálně jednu branku vstřelit. V kabině jsem hráčům říkal, že v tom musí pokračovat. Ale to, co jsme předvedli po poločase těch druhých pět minut, to bylo odstrašující a nedovedu si to vysvětlit. Jdeme z kabiny nabuzení, hecujeme se, ale přijde pět minut, tyčka nás nevaruje a pak gól. Hráč tam v klidu odcentruje, nikdo ho neatakuje, další hráč na malém vápně si může vybrat, do kterého koutu branky vystřelí. To se nemůže stát. Bylo to nepochopitelných pět minut, které rozhodly ten zápas. Takové úseky v zápasech, kdy my vypadneme z role se nám opakují, dnes to byla pětiminutovka, která rozhodla. Boleslav to poté kvalitně vykrývala, nějaké šance tam sice byly, ale nedaří se nám v zakončení. Nevím jestli je tam nějaký strach. Nejsme klidní ve standardních situacích, špatně nakopáváme. Hráči teď sedí v kabině a mají hlavy dole, ale to já nechci vidět, chci kabinu bojovníků. Dostáváme laciné branky a šance neproměňujeme. Jedenáct gólů na tři kvalitní útočníky, které tu máme, to je strašně málo. Boleslav se v tom loni plácala celou sezonu a my je teď úplně napodobujeme. Jsme někde, kdy by Jablonec neměl být. Krize přijde na každého, ale my se do ní dostáváme sami svou bohorovností. Přitom máme v kádru zkušené hráče, prostě si to nedokážu vysvětlit. Tohle je kolektivní problém, není to o jedincích. Není v kádru nikdo, kdo by zvedl hlavu a to mi vadí. Takoví hráči dnes chybí. Ale já necuknu a budu bojovat dál. Bude tu tvrdý režim. Hráči mají jedinou výhodu, je někdo nevyhodí,“ řekl po porážce s Mladou Boleslaví trenér Rada.