Nermin Crnkić: Pořád máme šanci postoupit

FC Kodaň FK Jablonec
Evropská liga, 3předk2 čt 6. 8. 2015, 19:45

Útočně laděný fotbalista Nermin Crnkić patří v posledních zápasech mezi nejvýraznější Jablonce, ale na gól stále čeká. Před odletem na odvetu 3. předkola Evropské ligy se Crnkić rozpovídal v rozhovoru.

Dnes letíme do Kodaně, kde nás ve čtvrtek čeká odveta v boji o Evropskou ligu. Jaká je v týmu nálada před důležitým zápasem?
Pokusíme se udělat maximum. Hned od začátku se pustíme do útoku a chceme už v prvním poločase skórovat. Vstřelit gól jako první pro nás bude velmi důležité. Pokud se nám to podaří, tak to pro nás bude všechno lepší. Budeme se moct trochu uvolnit a hrát naší hru.

V posledním ligovém kole jsme dva góly vstřelili, ale byla z toho pouze remíza. To by v poháru nestačilo.
Myslím si, že je dobré, že dáváme góly. Pomáhá to týmu a je dobře, že se trefujeme. Ale zároveň je špatné, že jsme soupeři dovolili dvakrát skórovat. Navíc na domácím stadionu. Tohle nemůžeme v každém zápase dopouštět. Musíme kvalitně bránit. Takže nejprve se soustředit na obranu a potom útočit.

Bylo to trochu podobné, jako v Příbrami.
Přesně tak, tam jsme jim taky dovolili vstřelit dva góly a nemělo by se to stávat. Zkrátka musíme hrát celých devadesát minut. Nestačí hrát poločas, nebo sedmdesát pět minut. Prostě celých devadesát minut! V Kodani můžeme hrát klidně 1:0 a jít do prodloužení. Anebo dáme góly dva. A pokud ano, tak věřím, že to dopadne.

Nyní zatím prohráváme 1:0. To určitě není ztracený výsledek.
Určitě máme pořád šanci. Ještě není nic rozhodnuté. Kdo zápas sledoval, tak musel vidět, že měli jen tak dvě tři šance. Ale my jich měli více. V prvním poločase jsem měl šanci já, Wagy (Tomáš Wágner), Gregy (Ján Greguš) … Byly tam tři čtyři šance, skoro stoprocentní. Ale gól jsme z toho nedali. Oni vystřelili jednou a trefil to z pětadvaceti metrů… Takže máme velkou šanci. Když vstřelíme gól, jedeme od začátku, tak to je.

Tobě se od začátku soutěže daří, ale stále ti chybí gól. Čím to je?
Vázne mi to ve finální fázi … nevím, co k tomu říct. Vlastně všechno udělám dobře, ale nakonec, kdy potřebuji vystřelit a dát gól, tak to jde buďto vedle, anebo neprostřelím hráče před sebou. Budu se ještě více koncentrovat na finální fázi a pokusím se vždy odevzdat na hřišti maximum. Potřeboval bych už se trefit.

Takže ideální čas na prolomení je čtvrteční odveta, že?
Kdyby se to povedlo, byl bych ten nejšťastnější člověk na světě. Bylo by skvělé dát gól za Jablonec v takovém zápase. Ale popravdě moc nezáleží na tom, kdo ten gól dá. Hlavní je, že bychom tím vedli a měli zase vyšší šanci na postup.

Ty ses trefil proti Kodani na zimním soustředění v Portugalsku. Byl to hodně šťastný gól, tak jak na něj vzpomínáš?
když mi to ukázal kamarád na YouTube, tak je to pojmenované jako vtipný gól Nermina Crnkiće proti Kodani. Míč se tam všude odrážel a obránce to chtěl uklidit pryč a trefil mě přímo do nohy, když jsem tam byl blízko. Nezlobil bych se, kdybych měl takové štěstí třeba teď ve čtvrtek.

Author Martin Bergman