Nesmíme propadat negaci, řekl jubilant Pilík

SK Slavia Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, N3 ne 28. 6. 2020, 19:00

V tichosti odehrál svůj jubilejní třístý ligový zápas na Slavii jablonecký záložník Tomáš Pilík. Z dosažené mety ale neměl po konečném výsledku v Edenu žádnou radost.

Tome, hodnocení zápasu na Slavii asi nebude pozitivní, že?

Moc dobře se mi to nehodnotí. Dostali jsme tu za dva zápasy devět gólů a žádný nevstřelili. Je to špatné. Každý by si asi měl sáhnout do svědomí co pro to udělal, nebo mohl udělat víc. Takovéto góly totiž nedostanou ani žáci, je to těžké.

Zlomil zápas s mistrem už brzký inkasovaný gól v 8. minutě?

Samozřejmě. Do zápasu s něčím jdeme a když dostaneme ten gól takto brzo, tak je to samozřejmě špatné. Ani jsme se nedostali moc k ničemu směrem dopředu. Přijde mi, že se schováváme, ani balon moc nechceme, je to takové na náhodu.

V Edenu si v neděli nastoupil k 300. ligovému zápasu.

Právě proto se mi to blbě hodnotí. Byl to pro mě 300. ligový zápas, ale takhle jsem si ho určitě nepředstavoval. Já tyhle statistiky až tolik nesleduji, ale přítelkyně mi to připomínala. Říkala mi každým zápasem, že se to blíží. Věděl jsem o tom. Představoval jsem si to trošku jinak, né že dostaneme čtyři góly. To číslo je hezký, ale nic to neznamená. Prohra je vysoká a určitě to kazí.

Do konce ligy nás čekají ještě dva zápasy, na Spartě a doma s Baníkem. Co udělat abychom dosáhli svého cíle?

Musíme být pozitivní. Nesmíme propadat negaci. Teď to řeknu možná blbě, ale asi se nedalo moc čekat, že ze dvou zápasů v Plzni a na Slavii uděláme nějaké body. Jde o to, jak vypadá hra, i když v Plzni byla slušná. Budeme muset určitě porazit Ostravu a doufat, že Liberec už nehraje body.