Nešpor: Beru to na sebe, strašně to mrzí

AZ Alkmaar FK Jablonec
1:0
Evropská konferenční liga UEFA, 2. kolo čt 30. 9. 2021, 18:45

Jako střídající hráč mohl Martin Nešpor vyrovnat na 1:1, jenže obří tutovku zazdil. Co řekl po zápase k důležitému momentu?

Martine, zjevil si se v největší šanci zápasu, můžeš jí popsat?

Z pravé strany letěl centr do vápna od Vaška Pilaře. Jejich stoper to levou nohou tečoval do břevna. Samozřejmě, že to byla stoprocentní šance. Bylo to trošku stočené od toho břevna, takže jsem byl špatně natočenej, ale to mě samozřejmě neomlouvá. Škrtnul jsem to patou. Byla to největší šance zápasu, mohl jsem dát na 1:1 a vypadalo by to jinak. Slušně řečeno, strašně mě to mrzí. Beru to na sebe, tohle musím proměnit. Jsem z toho špatný.

Jak se k tobě zachovali spoluhráči? Podpořili tě, nebo si z tebe někdo utahoval?

Spíš mě povzbudili. Toho si vážím. Podrželi mě v takovém momentu, já bych asi udělal to stejné, kdyby se to stalo spoluhráčovi. Pořád jde jen o fotbal, nejde o život. Kluci mě podrželi, ale stejně mě to štve.

Překvapilo tě, kolik šancí jste si na Alkmaaru dokázali vytvořit?

První poločas vypadal z naší strany opravdu dobře, šance tam byly. Hned na začátku šel Čváňa (Čvančara) ze strany a z úhlu a střílel vedle levé tyče. Bylo tam toho víc.

Na zahozené šance naříkáme už poněkolikáté. Jak z toho ven?

Je to asi o tom se trochu zklidnit. Asi bude stačit nějaký gól, aby se to prolomilo a začalo to tam padat. Někdy se stává, že na tým padne deka ohledně střílení branek. Nesmíme se z toho položit. Musíme si z toho vzít nějaké pozitivum, musíme věřit, že to protrhneme a začne nám to tam padat.

Věděl jsi, že útočník Čvančara měl po otřesení problémy?

Nevěděl jsem, že Čváňa má nějaké problémy. Bylo mi to řečené při poločasové rozcvičce. Teď po zápase mě mrzí jak to dopadlo, kdybych vyrovnal, vypadalo by to jinak.

Vypadl nám Doležal, pak Čvančara, byl si rád za šanci v takovém zápase?

Jsem rád, že jsem dostal příležitost. Měl jsem největší šanci zápasu. Věřím, že pílí a prací to příště vyřeším jinak. Fotbal už hraju nějaký rok. Hráli a pracovali jsme dobře, jenže nevezeme si domů ani jeden bod.