Nezvládli jsme to, litoval Pleštil po porážce

1.FK Příbram FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 32. kolo so 15. 5. 2021, 17:00

Náš tým zahodil včera v Příbrami několik šancí a pak z ojedinělé standardky domácích inkasoval rozhodující branku. I proto U Litavky jen těžko hledal slova zklamaný záložník Dominik Pleštil.

V čem byl problém, že se nám nepodařilo splnit v Příbrami roli favorita?

Sami to asi nevíme, v čem byl úplně problém. Přitom začátek zápasu jsme měli myslím docela dobrej, měli jsme tam tyčku, ale postupem času … . Chyběla nám mezihra, finální fáze, někdy jsme to nedotáhli do konce a pak dostaneme gól z takové hloupé standardky. Koledovali jsme si. Nezvládli jsme to, ale přesný důvod vám asi neřeknu, protože ho sám nevím.

Jak velká komplikace je to v boji o druhé místo s pražskou Spartou.

Musíme teď stoprocentně vyhrát poslední dvě utkání a doufat, že Sparta klopýtne tak jako my a ztratí v Boleslavi nebo na Bohemians. To je jediné, co teď pro to můžeme udělat.

Porážka přišla po jedenácti zápasech v nejméně vhodnou dobu.

Celou sezonu o něco bojujeme, předvádíme většinu jara super výkony, daří se nám. Teď si musíme hlavy nastavit tak, že zapomeneme na tenhle zápas a zkusíme dojet poslední dvě kola vítězně. Hlavně se nesmíme z tohohle zápasu s prominutím nepos… . Musíme zvednout hlavy a začít od znova hrát tak, jak jsme hráli před tímto zápasem. Nic jiného pro to teď udělat nemůžeme. Určitě si nemůžeme tímhle zápasem zkazit celou sezonu.