Nikdo nechce hrát o střed ligy, říká Pospíšil

FC Zbrojovka Brno FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 24. kolo so 15. 4. 2017, 15:00

Záložník Martin Pospíšil chytil na jaře velmi dobrou formu a potvrdil to také v posledním utkání se Zlínem, kdy si připsal asistenci u gólu Ondry Mihálika. Sám se mohl již několikrát střelecky prosadit, ale na první letošní gól zatím čeká. Ale jak sám říká, je důležité, že body sbírá celý tým.

Máme za sebou další úspěšné vystoupení na domácí půdě. Jaká je teď nálada v týmu před zápasem v Brně?

Nálada je teď super. Povedly se nám hlavně domácí zápasy, když jsme všechny vyhráli a jen jeden remizovali. Po takových výsledcích se pak dobře pracuje. Akorát venkovní zápasy nám nevycházely. Hlavně výsledkově, ale i herně. My potřebujeme hrát podobným způsobem, jako se prezentujeme doma. A přivézt si už víc než jeden bod z venku. V Brně budeme chtít bodovat.

Teď proti Zlínu sis připsal čtvrtou asistenci, ale na gól zatím čekáš. Pamatuješ na svůj úplně první gól v Jablonci právě doma proti Brnu?

Každý gól, který jsem dal, si pamatuji. Byl to první ligový za Jablonec, a když dá hráč gól, tak se mu pak pracuje líp. A uvést se v novém týmu gólem v prvním zápase před domácím publikem je super. Pamatuji si, že to bylo nějak ke konci zápasu. Junko (Tomáš Jun) mi dal krásný balon za obranu a běžel jsem sám na gólmana a uklidil jsem to podél něj. V této sezoně gól ještě nemám, což mě docela užírá. Třeba v domácích zápasech jsem měl šance už tak na dva hattricky. Takže by nebylo špatný prolomit teď zase s Brnem.

Hlavně doma s Jihlavou mohlo být gólů od tebe hned několik.

To jo. Brankář Hanuš tam vytáhl velké věci... Ale nějak se na to neupínám, jsem rád, že mám nějaké asistence. A hlavně, že se daří týmu.

V utkání se Zlínem musel trenér reagovat na dvě útočné ztráty a změnili jsme systém na 4-4-2. Jak ti to vyhovovalo z pohledu středového hráče?

Bylo to dobré. Řekli jsme si, že budeme hned napadat jejich rozehrávku. Nedávali jsme jim čas něco moc vymýšlet a většinou to skončilo tím, že to nakopli. Vzadu to Beny s Perňou posbírali. Sice hráli s třemi uprostřed, ale byli to spíš defenzivnější hráči. Takže si myslím, že jsme to s Hübschou zvládli a nějak nás nepřečíslovali. V některých pasážích hry jsme byli dobří na balonu. Myslím si, že nám to sedlo. I když jsme takhle hráli letos poprvé. Navíc proti silnému soupeř jako je Zlín. Určitě by bylo dobré na tenhle výkon i výsledek navázat teď v Brně.

Čím to podle tebe je, že oproti domácím zápasům působíme venku chvílemi až bojácně?

To je otázka… Sami si to v kabině říkáme a řešíme to. Doma hrajeme úplně jinak. Možná to je tím, že jsme se teď báli hrát takhle nahoře ve venkovních zápasech. Doma přeci jen chodíme více do rizika a napadání. Byli jsme taky ustrašení, jako naposledy v Mladé Boleslavi. Ze začátku jsme pokazili pár přihrávek, pak jsme byli nejistí… To je pak jedno s druhým. Já doufám, že už se to změní a zlomíme to. Třeba podobnou hrou, jako doma se Zlínem.

Vyšší bodový zisk by se také promítl v tabulce, kdy jsme se více přiblížili týmům bojujícím o pohárovou Evropu.

Samozřejmě. Nikoho nebaví hrát střed tabulky a nehrát o nic. Jsme rádi, že jsme se dotáhli nahoru. Všichni tabulku vidíme a víme, že je šance se třeba z pátého místa dostat do pohárové Evropy. Na tu příčku teď ztrácíme tři body. Je to pro nás takový hnací motor, přeci jen je do konce ještě dost zápasů a hodně bodů ve hře. Věřím, že když jsme se tam takhle dotáhli, tak by byla škoda to nevyužít. Musíme chtít každý zápas vyhrávat. A třeba díky tomu zase nakoukneme do evropských pohárů.

Jak se teď na hřišti cítíš, když máš důvěru a nastupuješ v základu?

Nový trenér byl pro mě velký impulz. Už v zimní přípravě jsem se cítil dobře. Když jsme spolu v přípravě mluvili, tak jsem říkal, že se cítím jako v době, kdy jsem do Jablonce přicházel. Myslím si, že jsem na to nějakým způsobem navázal i v lize. Až na jeden dva zápasy, které se nebyly úplně dobré, si držím nějakou laťku a snažím se hrát tak, jak umím a jak na mě byli všichni tady zvyklí. Je to i tím, že cítím důvěru trenéra, to hodně ovlivňuje moji psychiku a hraje se mi daleko líp. A teď už jen k tomu přidat i nějaké góly.

Co čekáš od sobotního zápasu v Brně? Proti Zbrojovce se nám v posledních letech vcelku daří.

Teď je ideální doba, kdy bychom to měli urvat. I když jsem viděl Brno na Spartě, kde převedlo dobrý výkon, takže nás nečeká nic lehkého. Bylo by super navázat na výsledek se Zlínem a zase přidat do tabulky o tři body víc, abychom se více přiblížili nahoru.

Author Martin Bergman