Nováček Jakub Považanec cítil, že potřebuje změnu

FC Hradec Králové FK Jablonec
Přátelská utkání, TsLiga so 28. 1. 2017, 14:00

Poprvé od svého čtvrtečního přestupu oblékl slovenský záložník Jakub Považanec jablonecký dres v zápase proti Hradci Králové. Co řekl po své premiéře?

Tvůj přestup do Jablonce se také upekl narychlo?

Nedá se říct, že to byla rychlovka. Už na konci podzimní části ligy mě Jablonec oslovil poprvé. Přes dovolenou to sice nějak utichlo, ale na začátku lednové přípravy se jablonečtí ozvali znovu. To už tam byly nějaké konkrétní věci. Jednání bylo velmi seriózní, a nakonec z toho vzešel přestup.

O změnu dresu si hodně stál?

Myslím si, že už jsem potřeboval změnu. A to i prostředí. V Dukle jsem byl dlouho a chtěl jsem udělat další krok vpřed.

Na Julisce si působil jak dlouho?

Dva a půl roku.

Poprvé si dnes oblékl jablonecký dres na poločas v zápase s Hradcem Králové. Jak ses cítil na hřišti?

Hrálo se mi dobře. Ale je vidět, že tu jsem teprve druhý den. Ještě si zvykám na spoluhráče, ale věřím, že se teď v Portugalsku spolu sehrajeme, sedneme si a bude to ještě lepší.

Měl jsi v závěru také velkou příležitost, ale premiérovým gólem to neskončilo.

Je to tak, takovou šanci, jakou jsem měl dnes, musím příště proměňovat.

Nebojíš se tvrdé konkurence? Přeci jen na post středového záložníka je v kádru docela přetlak.

Vím o tom. Já udělám všechno pro to, abych přesvědčil trenéra, že do toho středu patřím.