Novic Štěpánek: Gól je třešnička na dortu

FK Jablonec FK Varnsdorf
Přípravná utkání, přát. čt 10. 1. 2019, 10:30

Nová posila na post stopera David Štěpánek se sotva stačil v novém prostředí rozkoukat, absolvoval jeden trénink a ve svém první zápase v jabloneckém dresu rozhodl o čtvrtečním vítězství 1:0 nad Varnsdorfem.

Davide, poslední dny jsou pro tebe určitě hektické. Co všechno si stihl před dnešním startem v novém dresu?

Všechno to bylo docela narychlo. Ale řekli jsme si s klukama tak nějak co a jak. Zápas samotný jsem si užil a za gól jsem samozřejmě rád. S klukama se teprve sžívám, musíme udělat nějakou souhru. Za dnešní vítězství jsme samozřejmě rádi.

Jak si se cítil na hřišti?

Byl to můj první zápas v novém roce, nebylo to ještě ono. Odehrál jsem celý zápas. Nějak jsem to zvládl, tak snad dobrý.

Utkání si rozhodl jediným gólem. To je určitě dobrá premiéra, ne?

Je to třešnička na dortu a zároveň třešnička do klubové kasy (smích).

Už si mluvil s pokladníkem na kolik tě to vyjde? Přeci jen první start, kapitánská páska na ruce a navíc gól v síti soupeře.

Kluci už mi říkali, že to bude za nějakou velkou dardu. Uvidíme, co mi tam dají.

Jak k té premiérové brance v jabloneckém dresu přesně došlo?

Byl tam rohový kop, přišel odražený balon, nějak se to ke mně dostalo. Jedním dotykem jsem si to zpracoval a propálil jsem to. Naštěstí to tam padlo.

V jabloneckém kádru jste v současné době tři stopeři. Cítíš, že by mohla přijít tvoje šance?

Na tyhle řeči je moc brzo. To je na trenérovi. To bych zatím nechtěl řešit.

Jak vznikaly námluvy s Jabloncem?

O zájmu jsem věděl od konce podzimu. Nechával jsem tomu volný spád. Neřešil jsem to a soustředil jsem se na fotbal. Teď to najednou bylo tak narychlo ze dne na den. Dozvěděl jsem se, že se kluby domluvily a jel jsem rychle do Jablonce. Stihl jsem doteď v Jablonci jeden trénink a dnešní zápas.

Byl určitou motivací pro tebe i fakt, že Jablonec se bude chtít opět prodrat do evropských pohárů?

Určitě, je to lákadlo. Jablonec na to má tým, věřím že to zvládneme.

Pro tebe osobně půjde posun v kariéře, nejen proto, že vyměníš první ligu za druhou.

V Jihlavě jsem už ligu hrál, z Jihlavy do Jablonce je to určitě velký krok a posun v kariéře. Takhle to beru. Teď jsem měl od ligové soutěže půlroční pauzu. Právě proto se hodně těším. Liga je prostě liga. Je to můj první velký přestup ve chlapech. Doufám, že budu moci pomoci týmu. Jablonec je momentálně velmi silný. Kluci hrají pěkný fotbal. Hrál jsem proti nim, myslím že jednou, a moc hezké vzpomínky to nejsou. Prohráli jsme tuším 0:5.

Stihl si už na severu Čech něco poznat?

Zatím jen stadion a hotel. Ale chtěl bych tu samozřejmě nějaký byt. Uvidíme časem.