Rozhovor
14
květen
2018

Oba útočníci skórovali a měli radost z výhry


Oba jablonečtí útočnici dokázali v důležitém duelu s Karvinou skórovat a pomohli k výhře 2:1. Utkání hodnotí Jan Chramosta a čerstvý otec Martin Doležal.

Gól a vítězství patří mému synovi, řekl po utkání střelec druhé branky Martin Doležal

Skončíte nejhůř pátí. Víte, co to znamená?

Určitě. Je to předkolo Evropské ligy, ale my bychom chtěli dosáhnout na třetí místo, které zaručuje přímý postup do skupiny. Zatím je to třetí místo daleko, ale my se nevzdáváme. Pokusíme se nějaké body uhrát na Slavii a doufám, že Olomouc ztratí. Pak se už bude rozhodovat v posledním kole a do toho dáme všechno.

Po zápase to vypadalo, že ani nemáš z výhry radost. To bylo utkání tak náročné?

Bylo to náročné hlavně pro mě, protože se mi dneska narodil syn. Od půlnoci jsem byl v porodnici a ve čtvrt na dvanáct se narodil. Potom jsem šel na oběd, po něm jsem si hodinu odpočinul a pak jsem se soustředil na zápas. Takže jsem absolutně hotovej.

Tvůj gól a vítězství mužstva znamená dárek pro tvého syna?

Přesně tak. Je to krásnej dárek…

Takže celou noc jsi nespal?

Jen asi půl hodiny v křesle a jsem rád, že teďka vůbec stojím. Jsem úplně hotovej. Trenér mě tam chtěl nechat až do konce, ale musel jsem si říct o střídání, protože jsem už vůbec nemohl.

Znamená to, že oslava bude po zápase?

Něco bude. Trošku ho musíme zapít, ať je zdravej, ale s mírou, protože o víkendu hrajeme důležitý zápas na Slavii. Samozřejmě to oslavíme, ale v rámci střídmosti.

Znamená to, že přijde i vedení v čele s panem Peltou?

To nevím, ale asi ne. Sám říkal, ať uděláme nějakou menší oslavu, ale ať to nepřeháníme.

Po zápase k vám mluvil delší dobu pan Pelta a při příchodu do šatny bylo vidět, že má velkou radost.

Ano, měl radost a děkoval nám. Ale zároveň nám řekl, že vše ještě nekončí a že je šance bojovat o přímý postup do skupiny Evropské ligy z třetího místa. Přece jen předkola jsou dost ošidná.

Centr Zeleného na tvůj gól byl ukázkový. Souhlasíš?

Samozřejmě. Byl ukázkový a já jsem se jen modlil, abych ho dobře umístil, protože předtím jsem tam měl také dobrou šanci, ale hlavička šla nad. Nakonec jsem rád, že to tam zapadlo a že jsme zápas uhráli do vítězného konce, protože to byl fakt těžkej zápas. Karviná hrála hodně dobře a my jsme se ve druhém poločase stáhli do obrany a za to jsme byli potrestáni. Pak nám naštěstí vyšel centr a vyhráli jsme, takže jsme spokojeni. I když hra nebyla tak dobrá, tak jsme rádi, že jsme výhru urvali vůlí.

Kvůli tvému střídání se trenér Rada pohádal s fanouškem. Jak jsi to vnímal?

Já jsem to vůbec nevnímal. Jenom jsem tam kolem toho jen tak prošel, protože jsem byl hodně unavený. Ale samozřejmě jsem se tomu zasmál. Trenér je prostě takovej, hraje za mužstvo, chápu ho. Na druhé straně si myslím, že to bylo od toho fanouška úplně zbytečný. Já jsem si o střídání řekl a tak to je.


Jsem rád, že jsem prolomil střeleckou smůlu, konstatoval po utkání střelec vedoucí branky Jan Charamosta

Po několika zápasech ses opět objevil v základní sestavě. Jak jsi to vnímal?

Jsem za to rád. Opět jsme hráli s Dolim (Doležalem) vpředu a oba jsme dali gól a vyhráli jsme, takže spokojenost.

Jsi rád, že jsi konečně prolomil střeleckou smůlu?

Jednoznačně. To čekání už bylo dlouhý. Dneska mi to tam spadlo a výhra pro nás znamená moc.

Od Jovoviće jsi dostal krásný pas.

Je to tak. Já klukům říkám, ať mi to tam dají mezi obránce nebo za ně. Někteří útočníci to chtějí do těla, já jsem spíš jinej typ útočníka. Jovo mi to tam krásně dal a mě se to podařilo dobře zakončit.

Jak se ti spolupracovalo s Doležalem?

Dobře. My jsme spolu už odehráli několik zápasů a myslím si, že jsme vyvážená dvojka a každej tomu dává něco jiného. Jsem rád, že jsme dneska dali góly oba. Zvlášť jemu to přeju, když má toho syna…

Po prohraném finále v poháru asi nebylo lehké nastoupit proti mužstvu, které potřebuje nutně body stejně jako my.

Tak určitě to po prohraném finále bylo pro nás těžké se z toho dostat, ale trenér na nás apeloval, abychom na to utkání zapomněli, a to se podařilo. Teď je pro nás lákavé dostat se na třetí místo.

Co vám řekl pan Pelta v zápase v šatně?

Byl rád, že jsme postoupili do Evropské ligy. Řekl, že to dneska nebylo tak na krásu, ale že takové zápasy jsou a je důležitý je zvládnout, což se podařilo. Gratuloval nám a řekl, že tímto to pro nás nekončí, že chce, abychom bojovali až do konce o třetí místo.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.