Obránce Dion Cools novým hráčem Jablonce!

Bývalý mládežnický reprezentant Belgie a současný reprezentant Malajsie Dion Cools je novým hráčem Jablonce! Pravý obránce dříve působil v Club Bruggy nebo FC Midtjylland.

"Těším se na novou výzvu, věřím že se velmi rychle adaptuji a budu schopný týmu svými výkony pomoci k dobrým výsledkům," říká šestadvacetiletý krajní obránce nebo stoper, který je v krátké době další zahraniční posilou Jablonce.

Dion Cools v mládežnických kategoriích reprezentoval Belgii. Naposledy v U21 na evropském šampionátu v roce 2019. Následně pak začal oblékat dres Malajsie, kterou reprezentuje dodnes. "Jsem napůl z Belgie a napůl z Malajsie. Belgie má jeden z nejsilnějších týmů světa. Když jsem se tedy musel rozhodnout, jakou zemi budu reprezentovat v dospělých kategoriích, vybral jsem si Malajsii. Není to ale tak, že by to byla až moje druhá volba. Jsem rád, že můžu své zemi pomoc a moc si zápasy za národní tým užívám," vysvětluje Cools změnu dresu národního týmu.

Má zkušenosti také s evropskými poháry. Ligu mistrů UEFA si zahrál v belgickém Club Bruggy i dánském FC Midtjylland. Stejně tak Evropskou ligu UEFA. Do belgické ligy poprvé nakoukl v Leuvenu a následně v červnu 2015 přestoupil do Brugg, kde hrál až do konce ledna 2020. To se reprezentační obránce stěhoval do Dánska do FC Midtjylland. Nyní bude Dion Cools oblékat dres Jablonce!

Vítej v Jablonci a hodně štěstí!

Author Martin Bergman