Obránce Michal Surzyn: O místo zabojuju

Dalším z nováčků v týmu trenéra Petra Rady je někdejší mládežnický reprezentant a krajní obránce Michal Surzyn. Bývalý hráč Pardubic si v regionu hledá bydlení a o místo hodlá zabojovat.

Jak bereš svůj přestup z Pardubic do Jablonce?

Jsem rád. Jablonec je větší klub a má větší ambice. Je to pro mě určitý krok dopředu v kariéře. Proto jsem zvolil tuto variantu. Jablonec je pěkné město, vypadá to tady dobře. Kabina je v pohodě, kluci taky, takže si myslím, že to bude fungovat.

Jaké jsou první dojmy z nového angažmá?

Jsou super. Trenér je hodně podobný jako byl v Pardubicích. Jablonec čekají poháry a to je pro mě úplně nová zkušenost, na to se hrozně těším. Doufám, že se nám to podaří a zahrajeme si nějakou skupinu evropských pohárů.

Který z možných týmů by sis přál jako soupeře pro 3. předkolo Evropské ligy?

Ty týmy jsou všechny tak skvělé, že je to asi v této fázi jedno. Když už, tak bych si z toho vybral Galatasaray. Jedním z cílů bude, dostat se do skupiny, za tím si půjdeme.

Kdy proběhl prvotní kontakt s jabloneckým klubem při tvém přestupu?

Řekl bych, že už někde v prosinci loňského roku. Na kraji ledna jsem se pak bavil s panem Peltou, že by o mě měli zájem. Nakonec se to podařilo až teď v létě.

V Pardubicích jste jakožto nováček měli skvělou sezonu. Asi je na co vzpomínat, že?

To určitě. V Pardubicích byl vždy fenoménem hokej, ale teď byl fotbal na prvním místě. Výsledek, který jsme tam udělali, tak si myslím, že většina lidí ocení. Možná i my jsme z konečného sedmého místa byli překvapeni. Byla to prostě super sezona.

Už ses stačil usadil a najít si nové bydlení?

Teď to zrovna řeším, sháním nějaký byt. Buď budu bydlet tady nebo v Liberci.

Nemáš obavy z větší konkurence na tvém postu?

Konkurence je zdravá, jdu zabojovat o místo a poperu se s tím.