This text will be replaced
červenec

Obránce Vjačeslav Karavajev posílí Jablonec

Dvacetiletý ruský obránce Vjačeslav Karavajev, který v minulém roce působil v Dukle Praha, bude v nadcházející sezoně působit v našem týmu. V pátek poprvé trénoval na soustředění v Rakousku.

Ve čtvrtek večer přicestoval kmenový hráč ruského velkoklubu CSKA Moskva do Rakouska a po dlouhé cestě ho čekalo příjemné přivítání od realizačního týmu. V pátek ráno se již zapojil do tréninkového procesu na rakouském soustředění a bude u nás hostovat jeden rok.

Vjačeslav Karavajev je pravý obránce, který tak doplní Josého Romeru na jeho postu a zvýší na tomto místě konkurenci. Z minulosti zná Tomáše Wágnera a Stanislava Tecla, když proti nim nastoupil v Lize mistrů v dresu CSKA Moskva. "Na ten zápas nevzpomínám v dobrém, protože jsme prohráli," připomněl duel, kde v závěrečné minutě zařídil vítězství svým gólem právě Tomáš Wágner.

Angažmá v Jablonci je pro mladého Rusa výzvou a bude se chtít poprat o místo v sestavě. "Jsem rád, že jsem teď v Jablonci. Je to velmi silný tým. Chtěl bych se prosadit a dostat se do sestavy. Důležité pro mě je sbírat zkušenosti. Věřím, že budu ještě silnější, než jsem byl v minulé sezoně," říká dvacetiletý pravý obránce Karavajev.