Obrat nebyl daleko, tušili střídající hráči

FK Jablonec AC Sparta Praha
2:2
FORTUNA:LIGA, 16. kolo so 9. 11. 2019, 17:00

Po poločasové pauze vlétla na pažit jablonecké Střelnice ofenzivně laděná dvojice Jan Matoušek a Jan Chramosta. Každý z nich si připsal branku, která nakonec znamenala remízu 2:2.

Jan Matoušek: Po první půli bychom brali bod, po druhý jsme chtěli tři

V průběhu druhé půle si se zranil a odešel ze hřiště. Co se stalo?

Teď to nedokážu říct, to ukáže až vyšetření. Ale píchlo mě ve stejném místě jako u mého předešlého zranění, takže nevím, jestli to byla nějaká křeč nebo se to zase trhlo.

Vypadalo to, jakoby si chtěl dál pokračovat.

Vzal jsem si prášek a chtěl jsem to ještě zkusit. Lavička však usoudila, aby to zranění nebylo na dýl, raději neriskovat a tak jsem střídal.

Ty jsi do hry přinesl obrovskou chuť hrát. Byl si hodně natěšený na zápas?

Přesně tak. Asi měsíc jsem nehrál, tak jsem se hodně těšil a musím říct, že i střídající Chram (Chramosta) tam jezdil a myslím, že jsme naši hru dokázali zvednout.

Bylo vidět, že jste se po prvním gólu hodně hecovali.

Máte pravdu. Už při rozcvičení s Chramem jsme si říkali, že to otočíme a jsem rád, že jsme se na tom oba podíleli brankami. Je jen škoda, že nám tam nepadl třetí gól, protože šance tam byly.

Při gólu ses dlouho nerozpakoval a vystřelil.

Trenér mi říkal, ať střílím, tak jsem to vystřelil a jsem strašně rád, že se to povedlo. Byla z toho celkem hezká střela.

Potom si tam měl ještě jednu dobrou střelu. Už si z toho viděl gól?

Tam to bylo trošku složitější. Protože na přední tyči bylo asi devět hráčů, tak jsem to placírkou zkoušel na zadní, ale bohužel tam stál golman Heča.

Bavili jste se už před zápasem, že byste tam mohli s Chramostou v průběhu zápasu naskočit?

Myslím, že trenér to říkal jenom Chramovi, ale asi dvacet minut před koncem první půle říkal, ať se jdeme oba rozcvičovat, že tam po poločase nejspíš půjdeme.

Úvod zápasu vám nevyšel. Proč tomu tak bylo?

Já si myslím, že nám chyběl trošku pohyb. Měli jsme málo náběhů a tím to asi bylo. Navíc Sparta byla v první půli aktivnější než ve druhé, kdy jsme zase byli lepší my.

Dali jste třetí gól, ale rozhodčí vám ho neuznal. Jaký byl důvod?

Nevím, co tam písknul. I trenér Rada si sundal svetr a rozběhl se tam. Asi nějakej faul, opravdu nevím, co tam bylo. Je to škoda.

Z toho, jak se utkání vyvíjelo, berete bod nebo je to ztráta?

Těžká otázka… Po první půli bychom bod brali, ale po druhé půli jsme chtěli tři.

Jan Chramosta: První půle se nám nevydařila, do druhé naskočil jinej tým

Jak na tobě, tak na Matouškovi bylo vidět, že jste na hřiště doslova vlétli a hráli s obrovskou chutí.

Ono to snad ani jinak nešlo. Přišli jsme tam za stavu 0:2, takže jsme chtěli hrát všechno dopředu a jsme ofenzivní hráči, takže to muselo bejt znát. Myslím, že se to povedlo. Strhli jsme i lidi a škoda jen, že jsme nedali třetí gól. Sahali jsme po vítězství.

David Lischka před tebou říkal, že už takový gól asi pět roků nedáš.

A tak David, ten toho napovídá…., (smál se). Bylo to takové instinktivní zakončení. Dostal jsem to tam a nemohl jsem nic jiného dělat, než nastavit nohu a zapadlo to krásně k tyči.

Ten gól byl krásný, dá se říct vyčůraný.

Já říkám, že hezký góly nedávám. Ale teď jsem dal naposledy docela hezkej v Opavě a tenhle byl taky pěknej. Třeba se začíná blýskat na lepší časy.

V poslední době máš střeleckou fazónu. Říkal ti před zápasem trenér, že by si tam mohl v průběhu naskočit?

Bavili jsme se s trenérem, že zvažoval hru na dva útočníky, ale řekl mi, že to proti Spartě klasicky zkusí na toho jednoho. Pak mě a Honzovi Matouškovi asi patnáct minut před poločasem řekl, abychom se šli rozcvičit a po půlce nás tam dal.

Vstřelený gól je asi tvou motivací pro další utkání.

No tak ty moje minuty už trošku naskakujou a nějaké góly dávám. Ale k dalšímu zápasu se nijak neupínám a jsem rád za to, jak to dneska nakonec dopadlo.

V závěru jste dali gól, který nebyl uznaný. Jak si to viděl?

Abych řekl pravdu, tak jsem to moc neviděl. Byl jsem tam v souboji. Pak jsem se jen otočil a balon šel do brány. Bohužel tam asi rozhodčí našel nějakej faul a neuznal ho.

Trenér Rada zápas hodně prožíval. Vnímal si to?

Ono to není na hřišti ani nijak znát. V první půli jsem byl na lavičce, takže jsem to všechno viděl. Ale on se tak chová vždycky a u něho to není nic neobvyklého.

V 17. minutě jste prohrávali už 0:2 a dokázali jste, že i z tohoto nepříznivého stavu se dá nakonec vyhrát nebo remizovat.

Ten začátek byl z naší strany hroznej. Chyběl nám pohyb a odvaha hrát dopředu. Do druhé půle naštěstí naskočil jinej tým a nakonec jsme to zremizovali.

Věříš, že příště budete hrát na dva útočníky a že tam naskočíš od začátku?

Já nevím. Jedeme na Slovácko, kde to bude těžký a záleží na trenérovi, jak se rozhodne a jakou taktiku zvolí.