Odchovanec Kubista: Nemůžu být teď šťastnější

FK Jablonec FC Slovan Liberec
FORTUNA:LIGA, 24. kolo so 20. 3. 2021, 18:30

Náš odchovanec Vojtěch Kubista v pátek oslavil 28. narozeniny a o den později si nadělil krásný dárek, když rozhodl svou hlavičkou prestižní derby mezi Jabloncem a Libercem.

Vojto, nejdříve gratulace ke včerejším narozeninám. Rozhodl si důležité derby, lepší dárek sis asi nemohl přát, ne?

Asi nemohl. Všechno to tak nějak krásně vyšlo a sedlo si. Asi nemůžu bejt momentálně šťastnější, všechno vyšlo dokonale.

Jak padla tvá branka?

Krobík (Jan Krob) to krásně kopnul a mně se to podařilo, dá se říct, ideálně líznout a ono to krásně zapadlo na zadní tyč.

Dvě minuty předtím jsme ale zbytečně inkasovali z penalty. Bylo asi důležité, že jsme přišli s tak rychlou reakcí.

Branka to byla nesmírně důležitá. Podařilo se nám strašně rychle a brzo reagovat na to vyrovnání. Dá se říct, že to možná celý ten zápas rozhodlo, protože kdyby nepadla, bůh ví, jak by to ještě probíhalo. Většinou když se soupeři podaří srovnat, tak je nějakých pět deset minut na koni. O to víc si toho teď vážíme, že jsme Liberec takhle usměrnili zpátky na zem a dál jsme měli vývoj utkání ve svých rukách.

Tebe jako odchovance ten gól musí proti tradičnímu rivalovi obzvlášť těšit.

Nesmírně si toho vážím, ještě v takovým emočním a důležitém zápase. Podařilo se nám dvakrát s nimi v sezoně zvítězit, o to si toho vážíme ještě víc. Doufám, že i následující zápasy pro nás budou vítězné.

Neměl jsi takový moment, že rozhodneš derby jako vysněný?

Tyhle okolnosti jsou jenom takovou třešničkou všeho. Bitva o třetí místo, zápas den po mých narozeninách. Né že by to byl úplně nějaký můj sen, protože vítěznou branku bych chtěl dávat každej zápas proti každému týmu. Že to takhle všechno vyšlo a klaplo o to víc to je cennější a užívám si to.

Je to tvůj první ligový gól do sítě Liberce, vzpomeneš si z mladších kategorií na nějaký?

Určitě si myslím, že si to nepamatuju. Bylo to někde v žácích nebo dorostech, to určitě jo. Ale kolik mi bylo, to si teď nedokážu vybavit. Je hezké, že i teď ve chlapech se mi to podařilo.

Na Střelnici i v půlce března panovalo ještě takřka zimní počasí, jaký byl dnes stav hrací plochy?

Zlepšuje se to. Počasí je tu takové kolísavé. Naši trávníkáři dělají maximum pro to, aby to bylo co nejlépe připravené, a myslím si, že se jim to podařilo. Na tu dobu a na počasí, které tu v týdnu zase bylo, tak to bylo super připravené. My už s tím tak nějak počítáme a víme, že domácí zápasy budeme hrát na takovém terénu. Zaplaťpánbůh za to, že jsme se s tím popasovali lépe.

Před šesti lety se nám podařilo Liberec také porazit v obou zápasech, tehdy jsme skončili třetí. Nakročili jsme tímto výsledkem ke třetímu místu znovu?

Možná to může bejt symbolické. Udělali jsme jeden z těch důležitějších kroků, abychom minimálně na tom třetím místě skončili. Furt těch zápasů zbývá hodně, uvidíme, jak se budou vyvíjet další zápasy. Máme tam ještě dohrávku se Spartou, což pro nás bude další těžké utkání. Dnešní derby bylo v tomhle směru důležité.