Ohlasy z kabiny po remíze v Boleslavi

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
Synot liga, 28. kolo ne 17. 5. 2015, 18:00

Poprvé v letošní sezoně se dostal Michal Špit do branky Jablonce, když narychlo nahradil v poločase v Mladé Boleslavi zraněného Vlastu Hrubého. Svým výkonem pak přispěl k zisku bodu v městě automobilů. Co řekl on a Lukáš Masopust po zápase?

Mám na to, abych takovéto situace zvládal, řekl Špit

Co se tam stalo Vlastovi Hrubému, který už nemohl nastoupit do druhé půle?

Vlasta si tam udělal při tom odehrávání malé domů něco se svalem, moc přesně nevím. Přišel pak za mnou trenér Veselý, že jdu chytat.

Nečekaně jsi tak musel po změně stran rychle do branky.

Já jsem dobře připravenej. Dobře trénujeme. Atmosféra v týmu je pozitivní. Myslím si, že mám na to, abych takovéto situace zvládl.

Boleslav měla velké příležitosti, ty jsi ale všechny velké šance soupeře dokázal zneškodnit.

Náš vedoucí týmu řekl, že neuměj kopat (smích). Myslím, že Vacek si to moc překopl, tím mi dal šanci. Zahustel to měl líp připravené, byl na vápně sám a střeleckou pozici měl dobrou, mohl to dávat kamkoliv, nebo jít i do kličky.

Jak jsi viděl ještě z lavičky inkasovaný gól v naší síti?

Vím, že byl dlouhý aut. Ten se nám nepovedlo odvrátit, Lukáš Magera to vystřelil. Myslím, že to Luďa Pernica tečoval, ale to fakt těžko říct. Takové góly prostě padají, vždyť je to z pěti metrů.

Bod po utkání berete?

Já nevím. Osobně asi jo, vzhledem k tomu průběhu, kdy jsme v prvním poločase nehráli dobře a podařilo se nám to vyrovnat. Pak už to bylo takové nahoru dolů, Boleslav taky chtěla vyhrát, místy to bylo hodně hektické. Nevím jak trenéři, ale za sebe ten bod beru.

Hodně našich hráčů během zápasu podklouzávalo, nebyli jste špatně obutí?

Spíš bych řekl, že mladší hráči se bojí si vzít vysoké kolíky. Já to nechápu. Když vím, že tráva bude vysoká a ještě pokropená. Je to hold jiná generace. Seš profík, tak musíš být připravený. Když uklouzneš ve vysokých kolikách, tak ti to nikdo nevyčte, než když máš lisovky.

Je jedno kde nastoupím, hlavně že hraju, řekl debutant na místě pravého obránce Lukáš Masopust

Dneska jsi prožil premiéru na místě krajního obránce. Je to tak?

Je to tak. Hrál jsem tam asi dvakrát v dorostu, jinak ne.

Kdy ses dozvěděl, že tam budeš hrát?

Asi dva dny před zápasem mi trenér řekl, že mě tam zkusí.

Jak se ti tam hrálo?

Docela to šlo. Měl jsem tam dost balonů, s Kopicem přede mnou jsme si pomáhali.

Je velký rozdíl hrát krajního záložníka a beka?

Tak velký rozdíl v tom není. I bek musí jezdit po lajně, jen se musí o trošku víc bránit.

Hrál si na jednoho z nejlepších hráčů Boleslavi Skaláka a to byl pro tebe hodně těžký úkol.

Tak domácí mi to trošku usnadnili. Moc po zemi nehráli. Spíš to nakopávali na Mageru nebo Wágnera.

Jaký je to hráč?

Než jsem si na jeho hru zvyknul, tak to chvíli trvalo. Ale jinak to je velmi rychlý a technický hráč, nebojí se jít jeden na jednoho. Během druhé půle se však zranil a šel ven.

V prvním poločase jste dostali dost laciný gól.

Máte pravdu. Ten dlouhý aut jsme si měli ve vápně pohlídat. Propadlo nám to tam a Magera zblízka Vlastu Hrubého propálil. V první půli to z naší strany nebylo celkově dobré.

A druhá půle?

Zlepšili jsme pohyb, kombinaci a vytvořili si tlak. Šance byly na obou stranách. Třikrát nás podržel Michal Špit.

Jsi s bodem spokojený?

Myslím si, že remíza je asi zasloužená a po tom průběhu jsem s bodem spokojenej.

Chtěl by sis zkusit zahrát na místě obránce ještě jednou?

Určitě. Mě je jedno, kde nastoupím. Hlavně, že hraju.

Remíza je asi spravedlivá,řekl po zápase sportovní ředitel klubu Petr Flodrman

Jak jsi viděl první poločas?

Začali jsme vlažně a doplatili jsme na to. Domácí se dostali do vedení lacinou brankou. Propadli jsme v souboji při dlouhém vhazování a trošku to s námi otřáslo. Domácí byli aktivnější, naopak my jsme měli málo pohybu a bylo vidět, že jsme hráli bez hrotového útočníka. Vpředu jsme neudrželi balon a domácí byli aktivnější.

A co druhá půle?

Začali jsme hrát aktivněji, zvýšil se pohyb a zlepšila se kombinace. Museli jsme střídat zraněného gólmana, chytat šel Michal Špit a ve třech případech nás podržel. Chytil tři góly. Zvýšili jsme aktivitu a zdálo se mi, že Boleslav trochu odpadla fyzicky. Po standardních situacích jsme si vytvářeli šance a přišlo zasloužené vyrovnání. Nakonec jsme mohli vedení strhnout na svou stranu, bohužel z toho nic nebylo.

Takže jak bys zápas celkově zhodnotil?

Myslím si, že jsme viděli rušný zápas se spoustou šancí na obou stranách a remíza je spravedlivá.

Jak jsi viděl výkon našich hráčů?

Jak už jsem řekl, výkon všech hráčů ve druhé půli stoupl. Chtěl bych vyzvednout hru Tomáše Hübschmana, aktivní byl i Honza Kopic, i když někdy dost kazil.