Rozhovor
3
září
2017

Ondřej Mihálik: Cílem je postup na EURO


Útočník FK Jablonec Ondřej Mihálik je pravidelným účastníkem reprezentačních srazů již od mládežnických kategorií. Nyní nechybí na prahu startu kvalifikace o mistrovství Evropy v kádru trenéra Vítězslava Lavičky. Ondru jsme navštívili v Hotelu Břízky, kde sídlí český národní tým.

Stojíte na startu nového kvalifikačního cyklu s národním týmem do 21 let. Jaké jsou cíle s novým týmem?

Hlavní cíl je určitě postup na EURO do Itálie v roce 2019. Myslím si, že musíme hlavně bodovat ve všech zápasech. Na začátek je Bělorusko přijatelný soupeř. Když navážeme na výkon, co jsme podali v přípravě s Tureckem, a budeme ještě více makat jako tým a dáme víc gólů, tak první kvalifikační zápas zvládneme.

Do zápasu s Tureckem naskočily dvě rozdílné sestavy a výsledek byl 1:1. Co ten zápas ukázal?

Byli jsme zdvojení na každý post. Takže se trenér rozhodl tak, že to o poločase celé vyměnil. Oba poločasy jsme začali velmi dobře, dopředu jsme byli nebezpečnější první poločas. Dokazuje to i fakt, že jsme první poločas vyhráli 1:0. A měli jsme tam i další šance na více gólů. Samozřejmě nás mrzí, že jsme zápas nakonec nevyhráli, ale myslím si, že v týmu je velká síla. Na to, že jsme spolu první sraz, je tým vidět a je to na dobré cestě. Věřím, že to bude dobrý.

Ty jsi měl také jednu velkou šanci proti Turecku.

Byla to stoprocentní šance. Po přihrávce od Davida Machalíka jsem si kolmici přebral směrem k brance. Stál jsem prakticky sám na vápně před gólmanem, bohužel jsem si to nechal pod nohou a střílel jsem na poslední chvíli. A trefil jsem ho jen do nohy.

Kvalifikaci začnete u nás na Střelnici, kde to moc dobře znáš. Jednadvacítce se tady dlouhodobě daří. Jak vnímáš tohle?

Určitě budeme chtít vyhrávat všude, nejenom tady v Jablonci. Já jsem určitě rád, že to můžeme tady na Střelnici odehrát. Myslím si, že jak podmínky na hotelu a stadionu, tak i hřiště, jsou jedny z nejlepších v republice. Moc bych chtěl, aby přišlo hodně lidí a pomohli nám. Pak už to bude jen na nás, co na hřišti předvedeme. A snad bude všechno perfektní.

Je to váš první sraz v novém týmovém složení. Je přeci jen důležitá také účast hráčů, kteří mají za sebou mistrovství Evropy v Polsku?

Určitě je dobrý, když je to někdo se zkušenostmi z velkých zápasů. Ať už je to kapitán nebo další lídři týmu, kteří si tím prošli a vědí, co a jak. Ale i my ostatní, co tu jsme a neprošli jsme eurem, tak se známe z mládežnických reprezentací. Takže to pro nás není něco úplně nového.

Můžete se opřít třeba také o Václava Černého, který je opět v týmu U21.

Venca kvalitu prokazoval i v minulé jednadvacítce. Je posunutý výš už od nižších kategorií. Zase se začal prosazovat v Ajaxu, takže určitě vyčnívat a bude to jeden z těch hráčů, na kterém to bude třeba stát. A víme, že o něj můžeme opřít, kvalitu má a zápas dokáže rozhodnout.


Kvalifikační utkání Česká republika - Bělorusko se odehraje na Střelnici v úterý 5. září od 18 hodin. Vstupenky jsou v prodeji za 50 Kč. Více informací k utkání najdete v tomto článku.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.