Osmé jablonecké finále je tu!

SK Slavia Praha FK Jablonec
MOL Cup, F st 9. 5. 2018, 20:15

Kdo s koho? Jen jeden může zvednou pohárovou trofej nad hlavu. Fotbalisté Jablonce vyzvou ve středu ve svém osmém klubovém finále Slavii Praha.

Po osmé se vydají jablonečtí fanoušci podpořit svůj tým ve finále tuzemského poháru. Letos je pro vítěze druhé nejvýznamnější domácí soutěže kromě tradičního zisku trofeje připraveno i další lákadlo v podobě přímého postupu do základní skupiny Evropské ligy!

Vršovický tým si zahraje finále poháru po dlouhých 16 letech a poprvé od triumfu v roce 2002. To Jablonec patří mezi nejúspěšnější domácí pohárové celky, v novodobé historii půjde už o naši osmou finálovou účast, ač úspěšnost v těchto vypjatých duelech není pro náš celek zrovna lichotivá. Z dosavadních sedmi pokusů jsme zvedli trofej nad hlavu jen ve dvou případech. Poprvé tomu bylo před rovnými dvaceti lety v památném finále Raab Karcher Cup s Drnovicemi v sezoně 1997/1998, tehdy pod taktovkou trenéra Kotrby rozhodl zlatým gólem Kohout v prodloužení. Podruhé jsme soutěž ovládli v sezoně 2012/2013 po penaltovém rozstřelu s Mladou Boleslaví za trenéra Romana Skuhravého. Zde je výčet všech našich dosavadních sedmi finálových účastí.

• 1997/1998 │ FK Jablonec – FK Drnovice 2:1 po prodloužení
  • 2002/2003 │ FK Teplice – FK Jablonec 1:0
  • 2006/2007 │ AC Sparta Praha – FK Jablonec 2:1
  • 2009/2010 │ FC Viktoria Plzeň – FK Jablonec 2:1
  • 2012/2013 │ FK Jablonec – FK Mladá Boleslav 2:2 – 5:4 na penalty
  • 2014/2015 │ FC Slovan Liberec – FK Jablonec 1:1 – 3:1 na penalty
  • 2015/2016 │ FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 2:0

Náš soupeř půjde do finálového duelu v roli mírného favorita. Jak se až do samotného finále prokousal? Ve 3. kole sešívaní zvládli doma vyřadit druholigový Třinec 4:1, následně si poradili s prvoligovou Jihlavou 3:1, ve čtvrtfinále vyřadili Slovan Liberec 2:0 a stejným skore vyprovodili ze soutěže v semifinále i Mladou Boleslav.

Jablonecký tým začínal už ve 2. kole na hřišti divizní Jiskry Mšeno výhrou 4:1, pak na Střelnici udolal druholigovou Viktorii Žižkov 2:1, neméně důležitá byla výhra po hokejové přestřelce 4:3 na hřišti prvoligové Sigmy Olomouc. Ve čtvrtfinále jsme výhrou 3:1 vyřadili Slovácko a samotný postup do finále jsme si vybojovali po výhře 1:0 ve Zlíně.

Trenéři a kapitáni obou finalistů se úterý navečer, tedy den před zápasem, sejdou v dějišti zápasu v Mladé Boleslavi. Ihned poté vám zprostředkujeme na našem webu všechny ohlasy aktérů chystaného finále.

Ve středu navečer se pak v Mladé Boleslavi utkají dva nejlepší týmy letošního MOL Cupu, ale pohár zvedne nad hlavu jen jeden!

Utkání začíná ve středu 9. května od 20:15 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi

Rozhodčí: Zelinka – Pospíšil, Dobrovolný