Parádní obrat rezervy v Mladé Boleslavi

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
1:2
FORTUNA ČFL B, 22. kolo ne 24. 4. 2022, 10:15

Zajímavý zápas s tříbodovou třešničkou odehrála rezerva FK Jablonec v nedělním utkání ČFL v Mladé Boleslavi, kde dokázala otočit nepříznivý stav a zvítězila 2:1!

To nejdůležitější se na Městském stadionu v Mladé Boleslavi odehrálo až pět minut před poločasovou pauzou, Dufek se totiž dokázal vyhnout před vápnem skluzujícímu Koblížkovi, poté se míč dostal ke Stránskému, jehož střelu stačil ještě Vajner vyrazit, ale na dorážku Langhhamera už byl krátký - 1:0.

Trenér reagoval na nepříznivý vývoj poločasovým střídáním a na pažit vypustil Bredu a Svrčka. Z druhé půle uplynulo jen sedm minut, když Svrček zády k brance nabil Smejkalovi a jeho střela skončila na břevně, odražený balon ale nekompromisní ranou pod břevno napálil na branku Rozkovec a bylo srovnáno na 1:1! Jablonečtí dokonali povedený obrat za další dvě minuty, Smejkal tentokrát obral o míč ležérního Obadala, pak přízemní přihrávkou našel na penaltě Daníčka, který přesnou trefou k tyči přivedl jablonecké barvy do vedení – 1:2!

Jenže komplikace pro náš tým přišla za další dvě minuty hry, po druhé žluté kartě musel do sprch obránce Vošahlík. Jablonečtí ale sehráli oslabení velmi dobře po obětavém a bojovném výkonu nepouštěli soupeře do větších šancí. Dvě minuty před koncem se navíc síly na hřišti srovnaly, taktéž po druhé žluté kartě se ze hřiště pakoval mladoboleslavský Strikovič.

Jablonec si už těsné vedení udržel a před odpoledními zápasy se vítězstvím ve městě automobilů vyhoupl zpět na vedoucí příčku ČFL skupiny B. V dalším kole čeká na Vodičkův celek domácí zápas s Teplicemi B.

FK Mladá Boleslav B – FK Jablonec B 1:2 (1:0)

Branky: 39. Langhamer - 53. Rozkovec, 56. Daníček

Sestava FK Jablonec B: Vajner – Vošahlík, Koblížek, Skuhravý – Haitl, Smejkal (62. Diviš), Rozkovec, Mašek (30. Daníček), Munzar (90. Podzimek), Nykrín (46. Breda) – Torfiq (46. Svrček)