Pernica a Crnkić se ohlíží za úvodním zápasem EL

FK Jablonec FC Kodaň
0:1
Evropská liga, 3předk1 st 29. 7. 2015, 18:00

Úvodní porážku 0:1 s dánským vicemistrem z Kodaně hodnotí po zápase samotní jablonečtí fotbalisté, obránce Luděk Pernica a ofenzivně laděný záložník Nermin Crnkić.

Pernica: Za svůj výkon se stydět nemusíme, škoda jen, že jsme nedali gól

Na soupeře jste si věřili, ale nakonec to asi nedopadlo tak, jak jste si představovali. Je to tak?

To určitě. Abych vám řekl pravdu, tak jsem trošku na…. Oni neukázali vůbec nic. Ten hráč to trefil hezky, ale jinak nic nepředvedli. Snad jen v první půli tam jednou vystřelili, jinak nic. Jenom chtěli držet balon a nikam nespěchali.

Začali jste aktivněji a hlavně v první půli jste byli lepším celkem než soupeř. Šance ke vstřelení gólu měli postupně Crnkić, Greguš, Wágner a ke konci první půle Novák.

Máte pravdu. V první půli jsme byli jasně lepší a tam se to lámalo. Kdybychom dali nějakej ten gól asi z pěti šancí, tak by se utkání vyvíjelo jinak. Nechci být nějakej namistrovanej, ale Kodaň tady nepředvedla vůbec nic a o to víc ta prohra štve.

V úvodu druhé půle přišel náš nápor, který však utlumila nádherná branka Verbiče.

Je to tak. Trošku to s náma otřáslo, ale naděje stále byla. Ale po té červené kartě už to pro nás bylo hrozně těžké. Kodaň je zkušené mužstvo a výsledek si v klidu pohlídala. Nepůjčila nám balon a těch šancí tam z naší strany už moc nebylo. Ale dneska se nemáme za co stydět. K plné spokojenosti nám však scházel nějakej ten gól.

Vraťme se ke krásnému gólu v naší síti. Šlo tomu zabránit?

Každému gólu se dá zabránit. Škoda, že jsme zbytečně ztratili balon, krajní záložník se rychle otočil a navedl si to. Možná jsme zbytečně moc ustupovali, ale trefil to krásně.

Do odvety jdete s prohrou, ale odevzdaní tam určitě nepojedete.

To v žádném případě. Už tady se ukázalo, že s nima můžeme hrát a pořád to je otevřený. Navíc tam nebudeme hrát o jednoho míň jako tady a o postup se ještě popereme.

V tom s tebou naprosto souhlasím. První zápas navíc napověděl, že v odvetě můžeme spoléhat na naše rychlé strany, které nadělaly soupeři hodně starostí.

Určitě. Dávat dlouhé balony na krajní záložníky nám vyhovuje. Maso (Masopust) i Crnki (Crnkić) tam dobře chodí a když zlepší koncovku, tak to bude dobré.

Crnkić: Poznali jsme, že se s nimi dá hrát a ještě nic nevzdáváme!

Můžeš prozradit, jak těžký to byl pro vás soupeř?

My jsme věděli, že nás čeká moc těžkej soupeř, ale věřili jsme si. Motivace porazit ho byla velká, škoda jen, že to nevyšlo a prohráli jsme.

Prohráli jste ale po výkonu, za který se nemusíte stydět.

Hráli jsme dobře, ale bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vypracovali. I já jsem tam měl asi dvě, ale to zakončení bylo špatné.

V tom s tebou souhlasím. Už v úvodu jsi měl jednu. Šel jsi z pravé strany do vápna, uvolnil ses, ale levačkou jsi to bohužel dal vedle.

Je to tak. Chtěl jsem to dát k přední tyči, ale šlo to vedle. Příště to musím vyřešit líp. Asi jsem to měl dát na zadní tyč.

Hlavně v první půli jste spolu s Masopustem svou rychlostí Kodaň hodně zlobili.

Jo, hrajeme dobře do stran a oba toho využíváme k rychlému přesunu před branku soupeře. Ale myslím si, že to dneska až tak dobré hlavně v konečné fázi nebylo. Nevím, čím to bylo, ale nebylo to ono. Chyběl klid v koncovce.

Takže velké zklamání?

Ano, velké. Sice to byl těžký soupeř, ale doma musíme vyhrávat a hrát ne na sto, ale na sto dvacet procent.

Co jsi říkal překrásnému gólu?

Jo, byl pěkný, ale ten hráč dá takový gól jednou za život. Kdyby ten náhodný gól nedal, tak věřím, že bychom vyhráli.

Dalo se s tím ještě něco po zbytečném vyloučení Tecla dělat?

Myslím, že jo. Snažili jsme se, ale oni měli o jednoho hráče víc a byli silní na balonu. Dobře kombinovali a my jsme jen tak kolem nich běhali. Nějaké menší šance jsme měli, ale hrát v deseti proti tak silnému soupeři je těžké.

Odveta bude hodně těžká, ale dopředu určitě nic nevzdáváte.

Ne, ne, to určitě ne. Poznali jsme, že se s nima dá hrát a třeba se nám podaří také dát gól, jaký dali oni u nás. Když budeme hrát na sto dvacet procent, tak šance je. Pro nás konec ještě není. Dáš góla a utkání je otevřené.