březen

Pět reprezentantů dnes zasáhlo do svých zápasů

Všech pět reprezentantů z našeho týmu dnes zasáhlo do svých mezistátních přátelských zápasů. Filip Novák, Martin Pospíšil a Lukáš Masopust v českých reprezentacích, Ján Greguš za Slovensko a Valerijs Šabala za Lotyšsko.

Nejpikantnějším duelem byl souboj Slovenska s Českou republikou ve federálním derby na stadionu v Žilině. V základní sestavě proti sobě nastoupili Ján Greguš v domácím týmu a Martin Pospíšil se lvíčkem na prsou. Oba se spolu potkali v několika soubojích, ale šťastnější byl nakonec slovenský záložník.

Ve 49. minutě zatáhl Greguš míč po pravé straně a vysunul do zakončení Dudu, který skákavou střelou překonal brankáře Vaclíka. Navíc byl pro Greguše tento start v reprezentačním A-týmu premiérový. Martin Pospíšil opustil hřiště po hodině hry a další debutant v národním týmu Filip Novák nastoupil na závěrečných deset minut, když nahradil jabloneckého odchovance Adama Hlouška.

České barvy v úterý také hájil záložník Lukáš Masopust. V dresu reprezentace do 21 let nastoupil v základní sestavě proti Portugalsku a se svým týmem si připsal vítězství 1:0. V zápase odehrál více jak hodinu.

Posledním fotbalistou Jablonce, který si v úterý plnil reprezentační povinnosti, byl Valerijs Šabala. Dvacetiletý lotyšský útočník nastoupil v základní sestavě proti Ukrajině a odehrál 68 minut. Větší část zápasu Lotyšsko prohrávalo, ale ve 2. minutě nastavení se Šabalův tým dočkal vyrovnání na konečných 1:1.