Pilař: Bod dobrý jen vzhledem k průběhu

MFK Karviná FK Jablonec
1:1
FORTUNA:LIGA, 21. kolo ne 13. 2. 2022, 15:00

Pět minut před koncem srovnával záložník Václav Pilař na půdě Karviné na 1:1. I z tohoto důvodu nakonec střelec naší branky bod ze hřiště posledního celku tabulky bral.

Jaký jsme odehráli zápas na půdě Karviné?

Myslím si, že celkově jsme byli první poločas aktivnější než domácí. Vytvořili jsme si asi tři příležitosti, které jsme měli proměnit. A kdyby se to povedlo, tak by ten zápas vypadal jinak. Bohužel, neproměnili jsme. Domácí hráli jednoduše. Začátek druhého poločasu nám ale hrubě nevyšel. Pod tlak jsme se dostávali nakopávanými balony. Vyústila z toho penalta, která jak jsme se po zápase koukali, nebyla. Zelí (Zelený) tam žádné velké úsilí na toho hráče neudělal, za mě tohle penalta není. Pak jsme všechno otevřeli, chtěli hrát nahoru a vyrovnat. Aspoň to se nám povedlo. Ale jeli jsme sem vyhrát, takže vzhledem k okolnostem je dobrý i bod.

Jak si viděl situaci u druhé branky Karviné, které předcházel odmávaný ofsajd?

Zelí mi tam u toho říkal, že jo, že jasnej ofsajd. Já se teprve vracel zpátky, takže jsem to ani neviděl. To bych tedy nerad popisoval.

Dvě minuty po tvé vyrovnávající brance si měl na noze další velkou šanci.

Ale myslím si, že by to stejně asi nešlo na bránu, asi by to skončilo na tyči. V ten první moment jsem to udělal dobře, ale měl jsem to napálit nahoru na přední tyč, ale bohužel, nepodařilo se. Takhle to gólman vyrazil.

Asi vás nepotěšily ani výsledky týmů pod námi, že?

To tedy ne. Teplice den předem vyhrály v Ostravě. Ale ono není dobré se koukat na ostatní, protože my jsme si řekli, že se budeme koukat sami na sebe. Věříme, že kvalitu na to máme. I dneska jsme chtěli hrát zezadu jednoduše a v ofenzívě hrát fotbal, a to se nám i v prvním poločase dařilo. Ale měli bychom být více přesnější ve vápně a tam vymyslet lepší finálku, lépe si to připravit nebo více střílet.

Opět se nám opakoval nepovedený vstup do druhé půle.

Je to pravda. Bavíme se o tom často i dnes. Hned tam přišly nějaké dva balony za obranu, najednou byla Karviná výš, natlačila to na nás. Pět minut hráli oni a vyústila z toho i ta penalta. Je to pro nás varování, protože jsme dost zkušený mančaft na to, abychom mohli hrát celý zápas tak, jak chceme. Samozřejmě že přijdou situace, kdy vás soupeř zatlačí, ale tyhle momenty na začátku poločasů se nám dějí často.

Trenéra Radu jste předpokládám slyšeli i z hlavní tribuny, kde si dnes odpykával trest za žluté karty.

Já jsem ho slyšel. Podvědomě ho slyším, kor když je na mojí straně. Vnímal jsem ho, jeho hlas poznám. On sice řve, ale chce nám pomoct na hřišti, abychom si uvědomili, co děláme a udělali něco jinak, než jsme třeba zahráli. Věděli jsme, že ani na tribuně nebude v klidu. Věděl jsem, kde seděl a myslím si, že to věděli i ostatní hráči.

Bod ze hřiště Karviné tedy bereme?

Dneska by byl strašný průšvih, kdybychom prohráli. Bod bereme, ale jen vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo. Máme čtyři body, je to bodově vstup, který jsme chtěli minimálně.