Pilařův hattrick a postup v MOL Cupu přes Vlašim

FC Sellier & Bellot Vlašim FK Jablonec
2:3
MOL Cup, 4. kolo so 27. 3. 2021, 14:00

Jablonečtí fotbalisté v reprezentační přestávce vybojovali postup do čtvrtfinále MOL Cupu přes druholigovou Vlašim po výhře 3:2. Hattrickem se blýskl záložník Pilař.

V osmifinále poháru MOL Cup na půdě druholigové Vlašimi se museli trenéři obejít bez hráčů v reprezentačních výběrech. Sestava proto doznala hned několika změn, od začátku dostali příležitost Robert Hrubý, Pilař, Haitl a Smejkal.

Jablonec měl od začátku míč v držení, ale kromě slabého zakončení Smejkala si větší příležitost v úvodu připravit nedokázal. Po čtvrthodině hry se Považanec zbavil na hranici velkého vápna soupeře kličkou a tvrdou ranou donutil k prvnímu zákroku gólmana Řeháka, dorážející Doležal přesný v zakončení nebyl. Ve 23. minutě Krob vyslal kolmicí na zteč Smejkala, kterého fauloval Průcha a Pilař z nařízené penalty poslal náš tým do vedení – 0:1.

I dál se hrálo především na branku Vlašimi, o další zakončení se pokoušel aktivní Smejkal, ale tentokrát mu obránci stačili zakončení zblokovat na roh.

Po změně stran byli domácí blízko vyrovnání. Stoper Kubista v důležitý moment jako poslední podklouzl, domácího útočníka Basseyho ale vychytal brankář Hrubý!

V 52. minutě vybojoval důrazný Doležal balon mezi obránci, přihrál Považancovi, který napřáhl k dalekonosné ráně z 25 metrů, jeho dělovka rozduněla levou tyč vlašimské branky! Druhá tyč Řehákovy branky zvonila o čtyři minuty později, z ostrého úhlu jí napálil Krob. Jablonec tlačil na soupeře, v 58. minutě zacentroval z levé strany do vápna stoper Zelený a nevysoký Pilař hlavou přidal svou druhou branku v zápase a zvýšil naše vedení na 0:2.

V 62. minutě se ale domácí dostali znovu do hry kontaktní brankou, po přímém kopu Kříšťana míč poslal do sítě nekrytý Červenka – 1:2. Výživná pasáž zápasu pokračovala, jen o minutu později fauloval Haitla v domácí šestnáctce Broukal a z pokutového kopu zkompletoval hattrick záložník Pilař – 1:3!

Sedmý tým druhé ligy mohl skórovat po spolupráci Červenky s Jandou, druhý jmenovaný ale na zadní tyči rozvlnil jen boční síť. Deset minut před koncem jablonecká obrana darovala dost prostoru Basseymu, ten prudkou ranou pod břevno snížil na 2:3.

Rozhodnout mohl střídající Chramosta, ale do střely mu skočili vlašimští obránci. Závěr zápasu zvládli Jablonečtí bez větších obtíží a po těsné výhře postupují. Ve čtvrtfinále poháru se naši hráči vydají opět mimo svůj revír, mezi nejlepší osmičkou se postaví na Letné pražské Spartě.

Trenér Rada po zápase bral především splněný cíl, kterým byl postup. „Vstoupili jsme do zápasu dobře, byli jsme aktivní a šli jsme do vedení. V druhém poločase jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale vstup do druhé půle nebyl dobrý. Zbytečně jsme inkasovali branku a mohli jsme se strachovat. Odskočili jsme na 3:1, vystřídali jsme, jenže soupeř znovu skoroval. Domácí hráli spíš na brejkové situace, což se jim vedlo především v druhém poločase. Bylo to nakonec o prsa, ale vítězství je to podle mě zasloužené. Většinu zápasu jsme byli lepší. V kontextu všeho je nejdůležitější postup,“ konstatoval po zápase jablonecký kouč Petr Rada.