Pleštil nabral sílu a těší se na další šance

FK Jablonec Shonan Bellmare FC
Přípravná utkání, přát. st 29. 1. 2020, 16:00

Dalším zpovídaným hráčem na španělském herním soustředění byl mladý dvacetiletý záložník Dominik Pleštil. Ten si na podzim připsal premiérovou ligovou trefu a pracuje na zesílení postavy.

Dominiku, ve středu jsme odehráli druhý zápas proti netradičnímu japonskému soupeři. Jaký byl?

Soupeř byl hodně běhavý, jeho fotbalisté byli dobří na balonu a dost kombinovali. My jsme se s tím ale vyrovnali a zaslouženě vyhráli.

Shonan na začátku zápasu zkoušel hrát za obranu, což jim nevycházelo a postupně od toho ustoupili.

Hřiště bylo veliké a hodně široké. Oni to pak začali hrát více středem, a to bylo podle mě pro nás lepší. Sami jsme hráli více po stranách a dokázali jsme z toho dát dva góly. Otevřeli nám svou hrou strany hřiště.

Zdálo se, že soupeř hrál jen po naše vápno a dál si nevěděl rady.

Mezihru měli v pohodě, ale finální fázi neměli dobrou. Jak se dostali před vápno, tak už jim to nedopadlo. Ani jednou to snad nedotáhli do konce. Jen u toho inkasovaného gólu, ale to byla spíše naše chyba. Jinak žádnou větší šanci neměli.

Byly v naší hře už vidět nějaké rozdíly oproti prvnímu zápasu s Krasnodarem?

Asi v proměňování šancí. Proti Krasnodaru jsme měli pět šest šancí, teď jsme dali tři góly. Jsme rádi, že jsme se v tom zlepšili. Snad to bude lepší a lepší.

Sám sis připsal asistenci při gólu na 2:0 Acostovi. Jak ta situace vznikla?

S Kaspim (Kasper Hämäläinen) a Machym (David Macháček) jsme si tam kombinovali u lajny, Kaspi to pak dal na střed Povymu (Jakub Považanec) a ten mě z prvního doteku krásně našel. Já jsem to pak jen předložil Rafovi a ten dával do prázdné brány. Byla to hezká akce.

Celkově jsi měl v zápase dost zajímavých situací. Evidentně si víc věříš i proti rychlému soupeři.

Vyhovovalo mi, že to hřiště bylo veliké. Já to mám rád, rozhodně mi to nevadí. Pro mě to bylo kopni a běž (smích).

Takže ti to vyhovuje víc než příliš soubojové zápasy?

Tak přizpůsobím se, ale tohle je pro mě snazší, hrát takhle.

S Krasnodarem jsi měl podobné akce z lajny, kdy sis potáhl balon na střed do zakončení. Co je potřeba vylepšit, aby takové úniky končily gólem?

Je to o zakončení. Buď to prostě trefit, nebo se podívat a najít někoho, kdo je lépe postavený. Musím líp vyhodnotit situace, když si navádím balon.

Postupem času dostáváš více a více prostoru v ligovém týmu. Jak moc je to pro tebe důležité?

Hodně. Jsem tu s klukama asi už od sedmnácti let, samozřejmě jsem si dlouho zvykal. Bylo to úplně něco jiného, byl jsem také hodně zraněný. Vždycky, když jsem začínal víc hrát, tak jsem se hned zranil. Proto doufám, že mi teď bude zdraví držet a šancí bude víc a víc.

Snažil ses něco změnit, aby šlo případným dalším zraněním předejít? Vypadá to, že si zesílil.

Přibral jsem, už nejsem taková tyčka jako jsem byl předtím. Změnil jsem jídelníček. Řešil jsem to s výživovou poradkyní. S kondičním trenérem jsem začal pravidelně cvičit, už když jsem byl zraněný, chodil jsem dvakrát denně. Přes sezonu chodíme třikrát čtyřikrát týdně po tréninku s týmem. Tímhle se to určitě zlepšilo. Doufám, že to bude takhle pokračovat a všechno bude v pohodě.

Jak se ti líbí soustředění ve Španělsku?

Je to tu skvělé, podmínky výborné. Máme kousek hřiště. Počasí až na ty první dva dny taky už dobrý. Takže určitě spokojenost.

Jak vnímáš tým před blížícím se startem ligového jara?

Jdeme nahoru. Doufám, že třetí místo udržíme a zabojujeme o druhé.

Poslední zápas ve Španělsku nás čeká proti CSKA Sofia. Co očekáváš od dalšího kvalitního soupeře?

Osobně si myslím, že to bude asi nejtěžší zápas. Krasnodar byl samozřejmě také velmi kvalitní protivník, ale myslím si, že Sofia na tom bude ještě lépe. Bude to asi největší test z toho, co jsme tu zatím měli. Ukáže se, jak jsme na tom. Budeme chtít vyhrát a zakončit soustředění vítězně.