Podzim zakončíme v sobotu na Slovácku

1.FC Slovácko FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 19. kolo so 18. 12. 2021, 15:00

V posledním zápase našvihaného fotbalového podzimu bude Radova družina čelit v rámci 19. kola FORTUNA:LIGY jednomu z překvapení podzimu, čtvrtému Slovácku.

Slovácko si loňským čtvrtým místem ve FORTUNA:LIZE vybojovalo premiérovou účast v předkolech Konferenční ligy. Jenže nepřešlo hned přes prvního soupeře – bulharský Lokomotiv Plovdiv. Z brzkého vyřazení se však rychle oklepalo a nastartovalo parádní výsledkovou šnůru v tuzemské fotbalové soutěži, díky které čeří vody na čele ligové tabulky.

Až na těsné jednobrankové porážky 1:2 s Plzní a Slávií sbíral tým trenéra Svědíka body jak na běžícím páse. Po poslední reprezentační pauze si Slovácko vyšláplo v domácím prostředí na Spartu, kterou doma uzemnilo čtyřmi góly a ve Starém Městě se začalo nahlas mluvit o těch nejvyšších metách. Jenže právě po slavném vítězství nad letenskými fotbalisty přišly tři nečekané ztráty. V Českých Budějovicích Slovácko vedlo s přehledem už o dvě branky a hrálo proti deseti, šok přišel v poslední čtvrthodině, kdy Jihočeši třikrát v oslabení skorovali a Slovácko odjelo z Budějovic nakonec bez bodu. V následujícím domácím zápase Svědíkova parta podlehla Plzni 1:2, když VAR neuznal Slovácku hned dvě branky. V posledním kole Jihomoravé urvali v oslabení bod u nováčka z Hradce Králové po remíze 2:2.

Suma sumárum Slovácku patří stále skvělá čtvrtá příčka se 36 získanými body. Tým se opírá o devítigólového útočníka Jurečku, naopak oželet v posledním klání sezony bude muset disciplinárně potrestaného obránce Reinberka. Kapitán Slovácka Michal Kadlec své mužstvo před posledním zápasem hecuje na výhru. „Chceme zakončit půlrok vítězstvím, aby se nám i dobře přezimovalo. Máme za sebou tři zápasy, ve kterých jsme získali jenom bod, soupeř nám většinou vytěžil z minima maximum. Ty zápasy nám nevyšly hlavně výsledkově, což je škoda, protože jsme tak znehodnotili některé výkony, které jsme předváděli předtím. Máme za sebou výborný rok a v posledním zápase na to budeme chtít navázat, vyhrát a udělat si hezké volno a Vánoce,“ přeje si nejzkušenější ze Slovácké kabiny. „Jablonec je tam, kde nechtěl být. Ale ono to tak někdy bývá, že nevyjde pár zápasů, jste dole, plácáte se v tom a špatně se z toho dostává. Zápasy s nimi bývají vždy vyrovnané a rozhodují detaily,“ říká přes sobotním duelem kapitán našeho soupeře.

To Jablonec nemá ani polovinu bodového zisku, který v osmnácti odehraných kolech posbíral právě náš poslední letošní soupeř. Severočeši naposledy doma nečekaně padli s předposledními Teplicemi. Trenér Rada bude i tentokrát řešit absence kvůli červeným kartám, k dispozici z tohoto důvodu nebude mít opět Pilaře a Malínského, ke kterým se přidal s třízápasovým trestem i minule vyloučený útočník Čvančara.

V prvním vzájemném zápase letošní sezony se na konci srpna zrodila na Střelnici remíza 1:1. Skorovali oba útočníci, za Slovácko Jurečka a za Jablonec srovnával Čvančara. Těsně před vánočními svátky čeká oba sobotní soupeře už 39. vzájemný ligový zápas. 16 z nich vyhrál Jablonec, 15 duelů skončilo remízou a 8 zápasů bral výhru náš protivník. Nejčastějším výsledkem vzájemných měření je právě jednobranková remíza, která se zrodila hned v jedenácti případech. Jak dopadne předvánoční klání tentokrát?

Utkání začíná v sobotu 18. prosince od 15 hodin na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Rozhodčí: Berka - Leška, Šimáček

Delegát: Peřina, Rumplík